Sürekli Yorgunluk Hissi Neden Olur?

1 dakika okuma süresi

Sürekli Yorgunluk Hissi Neden Olur?

Bu aralar sürekli yorgunluk hissi içinde misiniz? Cevabınız evetse sürekli yorgunluk hissinizin nedeni Daha İyi Yaşam’da!

Daha İyi Yaşam olarak sürekli yorgunluk hissi neden olurun cevabını aradık ve ilginç sonuçlarla karşılaştık.

Sürekli yorgunluk hissi içinde olduğunuzda hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Sizin için bu aralar sürekli yatıp kafa dinlemek bu aralar en cazip gelen şeylerden biri olabilir. İşe gitmek ne hacet yataktan kalkabilene aşk olsun! Peki ya yaşam kalitesini etkileyen sürekli yorgunluk hissi neden olur?

Sürekli Yorgunluk Hissi Neden Olur?

Memorial Antalya Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Oğuz Yılmaz’ın sürekli yorgunluk hissi için ilginç bir açıklaması var. Op. Dr. Oğuz Yılmaz’a göre sürekli yorgunluk hissinin nedeni horlama sorunu.

Horlama uyku kalitesini ve süresini olumsuz etkilediği için sürekli yorgunluk hissine neden olabiliyor. Doğal bir şey gibi görülen horlama sorunu tedavi edilmediği takdirde uyku apnesine kadar uzanan sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Daha da kötüsü ise uyku apnesi tedavi edilmediği takdirde kalp krizini tetikliyor.

Sürekli yorgunluk hissine neden olan horlama rutin hayatınızı olumsuz etkileyen en büyük sebeplerden biri. Gece boyunca kaliteli uyku uyuyamayan kişilerde; gün içi uyuklamalar, baş ağrıları, konsantrasyon bozukluğu, iş ve okul başarısızlığı, hipertansiyon ve kalp rahatsızlıkları görülebiliyor.

Doğru nefes almanın migrene ne gibi etkileri var?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html