Sürekli Telefon Ekranına Bakanlardansanız,Hasta Olabilirsiniz

2 dakika okuma süresi

Sürekli Telefon Ekranına Bakanlardansanız,Hasta Olabilirsiniz

Hangimiz bakmıyoruz ki? Öyle değil mi? İşin sırrı telefona bakmakta değil sürekli bakmakta. Sürekli ve boş yere telefon kurcalıyorsanız hasta olabilirsiniz.

Merhaba okuyucu, sana hastasın desek ne derdin? Dur kızma hemen, biz değil uzmanlar söylüyor sürekli telefona bakanlar ruhen hasta olabilirler!

Sürekli telefona bakıyorum, hasta mıyım?

sürekli

Hemen hastasın teşhisini koymak doğru olmaz. Ancak büyük oranla evet, hastasın. Yapılan bir araştırmaya göre uzmanlar sürekli telefona bakan, sürekli telefonu kontrol eden, sürekli yeni bir şeyler var mı diye meraklanan, sürekli bir orada bir burada amaçsızca gezen kişiler için "ruhen hasta" diyorlar... Şöyle ki bunları sürekli ve yoğun olarak yaşıyorsanız depresif veya meyilli olabilirsiniz... 

Ben telefona bakmıyorum!

sürekli

Duy da gör de inanma! Mümkün mü bu devirde böyle bir şey... Bu teknolojik bolluğun içinde telefona bakmadan hele ki sürekli olarak bunu gerçekleştirmeyen varsa alnı öpülesi, tebrik edilesi kişidir o... Bizce sürekli telefona bakmak normal, tabii abartılmadıkça. Zaten uzmanlar da abartanlar için söylüyor. Sürekli telefonla ilgilenen kişiler, aslında modları düşük ve modlarını yükseletecek değişiklik arayışlarındalar. Sürekli olan bu arayış da aslında farkında olmadan ve bilinçsizce gerçekleşiyor. 

Eyvah! Şarjım bitti!

Tanıdık geldi mi? Sürekli olarak bu söylemi ya gerçekleştiriyor ya da maruz kalıyorsun. Öyle ki akıllı telefon kullanıcıları gün geçtikçe artıyor ve dolayısıyle bu telefonlar da akıllandıkça şarjlar gidiyor... Adeta bir yaşam pınarı olan telefonlar için sürekli bir şarj arayışındayız aynı zamanda. Odamızda priz olsun, yatağımız ve çalışma masamız priz yanı, cafe de priz yanı olsun lütfen, olsun, olsun ki "Eyvah! Şarım bitti! nidalarını saçmayalım etrafa.

sürekli

Akıllı telefon kullanıcıları sürekli aktif, sürekli telefonlarını kontrol ediyorlar ve bu, gün içinde ortalama 150 kez oluyor... İşin kötüsü de şu ki yapılan araştırmalara göre şarjı biten, telefonu yanında olmayan veya herhangi bir şekilde telefonuna erişim sağlayamayan kullanıların %60'ı kendilerini huzursuz hissediyor... 

Tüm bu değerlendirmeler sonucunda bir kendinize sorun bakalım, sizce siz hasta mısınız?

Gençlerin Daha Fazla Tercih Ettiği Telefon Markası Nedir?


 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html