Sürekli Aç Hissetmenizin 6 Nedeni

1 dakika okuma süresi

Sürekli Aç Hissetmenizin 6 Nedeni

Ne kadar yemek, atıştırmalık yerseniz yiyin yine de kendinizi aç mı hissediyorsunuz? İşte kendinizi sürekli aç hissetmenizin 7 nedeni..

Atıştırmalık almadan evden çıkamayanlardansanız kendinizi sürekli aç hissediyor olduğunuz anlamına gelir. Biliyoruz ki açlık hissi basite alınacak bir şey değil.

Hem fiziki hem de psikolojik olarak sürekli bir şeyler yeme isteği doğurur. Neden böyle oluyor derseniz Daha İyi Yaşam olarak sizler için derlediğimiz 7 nedenden biri açlığınızın cevabı olabilir! :)

Sürekli Aç Hissetmeninizin 7 Nedeni

1.Öğün Atlamak

Öğün aralarınızı 4 saatten fazla tutarsanız kendinizi sürekli aç hissetmeniz doğal. Uzun süre aç kaldığınız için kan şekeriniz düşüyor ve  sizde açlık hissi uyandırıyor.

2.Hızlı Yemek Yemek

Tabiri caizse yangından mal kaçırır gibi yemek yerseniz beyniniz bunu algılamaz ve hiç yemek yemediğinizi düşünür. Sonuç olarak ta kendinizi aç hissetmenize neden olur.

3.Yeterli Beslenmemek

Gün boyu kalori hesabı yapmaktan bir şey yemediğinizde günlük alacağınız besin değerlerinden eksik kalmış oluyorsunuz. Bu da sizin aç hissetmenize neden oluyor.

4. Stres Altında Olmak

Aç hissetmenin en büyük düşmanlarından biri de kuşkusuz stres. Stres hormonları vücudunuzun dengesini bozarak sürekli yemek yeme hissi oluşturur.

5.Yetersiz Uyku Uyumak

Yetersiz uyku uyuduğunuzda vüdunuza tokluk hissi veren hormon azalır ve aç hissetmenize zemin hazırlar. Günlük en az 7-8 saat uyku uyuyun!

6.Karbonhidrat Tüketmek

Gün boyu öğünlerinizde pilav, makarna ve pizza gibi karbonhidrat zengini besinler yer alıyorsa neden aç hissettiğiniz ortada. Bu tür besinler kan şekerinizin düşmesine neden olur.

Cevizli Kabak Ezmesi Nasıl Yapılır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html