Süper Besinler İle Tanışın

2 dakika okuma süresi

Süper Besinler İle Tanışın

Birbirinden yararlı olan bu süper besinleri biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Hepsi birbirinden yararlı olan bu süper besinleri biliyor musunuz? Süper besinlerin listesine göz atmanızda yarar var!

Süper Besinlerin Listesi

süper besin

Badem Sütü

Badem sütünü süper besin yapan özelliklerin başında magnezyum, potasyum ve E vitamini açısından oldukça yüksek bir besin değerine sahip olması gelir. Aynı zamanda badem sütü kolesterol içermez ve yalnızca 5 mg kadar sodyum ve karbonhidrat içerir. Süper besin olan badem sütünün glisemi endeksi oldukça düşüktür.,

süper besin

Ispanak

Oldukça çinko içeren süper besin ıspanak aynı zamanda lif açısından da oldukça zengindir. Kalorisi oldukça düşük olan olan ıspanak oldukça yüksek besin değerine sahiptir. Anti-aging (Yaşlanma karşıtı) etkisi olan ıspanak, katarakt ve kanseri önleme de oldukça yardımcıdır. Onu süper besin yapan bir diğer özelliği ile kalp dostudur ve vücudu besler.

süper besin

Çilek

C vitamini ve folik asit kaynağı olan süper besin çilek, kalp sağlığınızı korur ve dişlerinizi beyazlatmanız için son derece yardımcıdır. Gün içerisinde orta boylardan oluşan bir avuç dolusu çilek yemek günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacını karşılamak için birebirdir.

süper besin

Bal

Süper begin bal B6 vitamini ve amino-asitler ile çevrili oldukça yararlı bir besindir. Zararlı hücrelere karşı antioksidan özelliği gösteren süper besin bal, kolondaki iyi bakterilerin artmasını ve vücudunuzun direnç kazanmasını sağlar. Cilde de etkili olan bal cildinizin parlamasına ve gençlik kazanmasına neden olur.

süper besin

Ahududu

Manganez açısından vücudun manganez açığını kapamasına yardımcı olan süper besin ahududu, kanser ile mücadele eden ve inflamasyona yardım eden bir besindir. Antioksidan olarakta kullanılan ahududu detoksların ve yaz aylarının sevilen bir meyvesi ve aynı zamanda içeceğidir. Eee o kadar süper besin diye boşuna demiyoruz :)

süper besin

Portakal

C vitamini ile tanınan portakal yalnızca bu özelliğe mi sahip? Tabi ki hayır! İçerdiği lifler ve kalsiyum kaynağı olması ile de tanınan portakal aynı zamanda vücudun B vitamini açığını kapamasında da oldukça etkili ve bu yüzden süper besin. Gün içerisinde (kış aylarında) ortalama boy bir portakal yemek günlük almanız gereken C vitaminini size sağlar. Bağışıklık sistemini de son derece de olumlu etkileyen portakal, lifli yapısı ile de son derece yararlı bir süper besin.

Dondurulmuş Gıdanın Besin Değeri Azalır mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html