Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

1 dakika okuma süresi

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Bahar aylarına girmemizle kullanılan su miktarı ister istemez diğer aylara göre artacak. Peki su tasarrufu nasıl yapılır?

Su Tasarrufu Yapmanın Günlük Hayattaki 7 Altın Kuralı

Su tasarrufu yapmak istiyorsunuz ve konu hakkında pek bir bilginiz yok mu? Günlük hayattaki pratik bilgileri derlediğimiz bu yazı da aklınıza gelmeyecek fikirlerle de karşılaşacaksınız.

Buz

Diyelim ki suyunuza birkaç tane buz küpü atmak istiyorsunuz ve buz küplerinizi elinizden düşürdünüz. Bu önemsiz gibi görünen ayrıntı aslında bizim sışımızdaki canlılara da yardımcı olacak. Düşürdüğünüz ve atmak istemediğiniz buzları saksılara ya da bitki diplerine atarak sıcak yaz günlerinde kuruyan bitkiliere yardımcı olabilirsiniz.

Çamaşır

Koyu renkli kıyafetlerinizi düşük sıcaklıkta yıkayarak hem doğaya hem de çamaşırlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Çamaşır konusundaki bir diğer öneri de makineniz tam dolmadan çalıştırmayın. Bu şekilde her yıkamadan 10 litre su tasarrufu elde edebilirsiniz.

Diş Fırçalamak

Dişinizi fırçalarken suyu kapatmaya başlarsanız, 4 kişilik bir aile de 160 damacana su tasarrufu edersiniz.

Haşlama

Makarna,haşlanmış sebze gibi yiyecekleri haşladığınız zaman suyunu dökmeyin. Bu su ile sağlıklı bir çorbanın başlangıcını sağlayabilirsiniz.

Bulaşık

Bulaşığı elde yıkamanız su tasarrufu açısından her ne kadar yanlış olsa da elinizde yıkayacağınız zaman musluğu açık tutak yerine bir kaba deterjanlı su diğer kaba da durulama suyunu koyup yıkamanızı tavsiye ederiz. Sonuç faturanıza da yansıyacaktır.

Boru

Sıcak su borularını yalıtkan malzemeyle kaplayın. Boruların ısınmasını beklerken musluğu açıp suyu ziyan etmemiş olursunuz.

Termostat

Sıcak su tertibatınızda termostat ayarının çok yüksek olmamasına özen gösterin. Aşırı derecede ısınmış suyu soğuk suyla ılıtmaya çalışmak israftır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html