Strobing Makyaj Nasıl Yapılır?

2 dakika okuma süresi

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde en çok konuşulan ve çok popüler olan bir makyaj tekniği olan strobing, özellikle yaz günleri için oldukça uygun bir makyaj türüdür.

Birçok ünlü tarafından tercih edilen strobing makyaj uygulamasının amacı ise; yüzün yüksek noktalarına aydınlatıcı yardımıyla ışıl ışıl, canlı, ıslak ve daha doğal görünmesini sağlamaktır. Bu görünümü sağlarken hepimizin bildiği kontür uygulamasının aksine gölgeden değil ışıktan faydalanılmaktadır. Doğru bir uygulamayla harikalar yaratacağınız bu makyaj türü, yanlış kullanıldığında ise komik ve kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu nedenle strobing makyajı yaparken doğru adımlar atmanızda fayda var.

Strobing Makyaj Uygulama Teknikleri

Syrobing makyajınıza başlamadan önce cildinizi temizlemeniz ve nemlendiricinizi sürerek cildinizin emmesini beklemelisiniz. Daha sonrasında cildinize uygun bir fondöteni yüzünüze eşit şekilde yayınız. Daha doğal bir görüntü elde etmek için cc veya BB krem kullanabilirsiniz. Fondöteninizi sabitlemek için transparan pudra ile üzerinden geçmeniz özellikle yağlı ciltler için oldukça uygun olacaktır.

strobing makyajının olmazsa olmazı aydınlatıcıyı göz pınarlarına, dudak üstüne, kaş altı/kaş kemiği, elmacık kemiklerine, burun kemiği ve ucuna, son olarak çenenize uygulayın. Makyajınızın ana ürünü olan aydınlatıcınızı ise doğru seçmeniz büyük önem taşımaktadır. Eğer beyaz tenliyseniz pembe tonlarda, buğday tenliyseniz gold renk içeren, esmer tenliyseniz bronz tonlu aydınlatıcılar kullanmalısınız.

Strobing makyajdaki amaç doğal ve fresh bir görüntü elde etmek olduğundan ağır bir göz makyajı yerine hafif tonlar kullanmak yararınıza olacaktır. İsteğe göre kontür uygulayabilirsiniz ve son olarak elde etmek istediğiniz ıslak görünümü pekiştirecek bir parlatıcıyı dudaklarınıza uygulayarak makyajı sonlandırabilirsiniz.

makyaj

Strobing Makyajın Püf Noktaları

Strobing, makyajınızdaki en son adım olmalı; yani kapatıcı, fondöten, allık gibi malzemelerden sonra uygulanmalı. Kullanacağınız kapatıcılar mat olmalı, bu ışıltı katacağınız yerlerin daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Strobing makyajında simli ve pırıltılı ürünler kullanmaktan uzak durun. Özellikle aydınlatıcınızın içerisinde sim olmadığından emin olun, aksi takdirde elde etmek istediğiniz doğallık yerini abartıya bırakacaktır. Yağlı bir cildiniz varsa özellik T bölgesine yoğun aydınlatıcı uygulamaktan kaçının, çünkü bu cildinizin olduğundan daha yağlı görünmesine sebep olacaktır. Göz ve dudak makyajınızın sade, minimum düzeyde olmasına özen gösterin.

Strobing majyajını nasıl buldunuz?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html