Sonbaharda Kilo Verdiren En İyi 6 Besin!

2 dakika okuma süresi

Sonbaharda Kilo Verdiren En İyi 6 Besin!

Havaların soğumasıyla birlikte kilo almaya mı başladınız? Moralinizi bozmayın bu yiyeceklere bir göz atın ve sonbaharda da fit görünümünüzü kaybetmeyin.

Sonbaharda da lezzetli besinler tüketerek zayıf kalabilirsiniz. Sonbahar ve ardından gelen kış aylarına fit kalmak için yapmanız gereken bazı kurallar var. Bunlara sonbaharda kilo verdiren besinler listesine göz atmadan önce bakarsanız iyi olur.

Sonbaharda zayıf kalmak için öncelikle bol su tüketimini ihmal etmemeniz gerekiyor. Bunların yanında bitki çayları tüketin bol bol. Akşam öğünlerini kesinlikle hafif şekilde geçirin.

Akşam yemeklerinde ağırlık çorbalarda , salatalarda ve sebze yemeklerinde olsun. Yemek yeme olayını erken saatlerde halletmeye çalışın. 

Sonbaharda fit kalmanın diğer bir püf noktası ise uyku düzenine dikkat etmeniz. Meyve yemek istiyorsanız gece geç saatlere bırakmayın. Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.

Şimdi gelelim sonbaharda kilo verdiren 6 besine:

1.Çay: Sonbaharın vazgeçilmezidir çaylar. Kesinlikle şekerli çaylar tüketmeyin. Siyah çay ya da Yeşilçay gibi kilo verdiren çaylar formunuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Yeçilçay içinde bulunan kafein nedeniyle metabolizmayı destekler. BMJ’den yapılan çalışmaya göre bu çaylar flavonoidler açısından zengindir.

2.Karnabahar: Karnabahar kilo vermek için ideal bir besindir. Mükemmel bir lif kaynağıdır. Nutrition&Metabolism’de yapılan araştırmaya göre vücudun ihtiyacı olduğu C vitaminini barındırırken yağ yakmaya da birebirdir. 

3.Pekan cevizi: Vücudun şeker ihtiyacını dengeler ve şeker krizlerine girmenizi engeller. Tok tutar ve gün boyunca doygunluk hissi verir. İspanya’da yapılan araştırmaya göre günde bir avuç kuruyemiş tüketimi düşük kalori almanızı ve düşük yağ oranlarında kalmanızı sağlayacak.

4. Tarçın: Sonbaharın baştacıdır. Özellikle saleple birlikte lezzetli bir ikili olur. Tarçın gereksiz açlık hissine birebirdir. Çok güçlü bir etkiye sahiptir. Tarçının kan şekerini dengeleyici özelliği bulunur. Tarçın tüketmeyi ihmal etmeyin. İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre tarçın sindirimi yavaşlattığı için uzun süre tokluk hissi veriyor.

5.Elma: Elma doğal lif kaynağıdır. Vücudun %20 lif ihtiyacını giderir.  Mide bakterilerini giderme gibi bir özelliği vardır. Zayıf kalmak için günde bir tane yeşil elma tüketmeyi ihmal etmeyin.

6.Kabak: Kabakta az miktarda kalori bulunur. Ancak kabak tatlısı fazla oranda tüketildiğinde etkisi olmaz. British Journal of Nutrition’de yapılan araştırmaya göre kabak metabolik sendromlardan korunmakta çok etkili.

Daha İyi Yaşam sizler için sonbaharda kilo verdiren besinleri sıraladı. Sizin önerileriniz nedir?

Akşam yemeği tavsiyeleri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 3
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html