Sonbahara Yakışacak Saç Modelleri

3 dakika okuma süresi

Sonbahara Yakışacak Saç Modelleri

Kuaföre gitmeye hiç gerek yok, bu saç modellerini evde kolayca yapabilirsiniz! Daha İyi Yaşam yazdı!

"Yine sonbahar, yine bu kız" dediğinizi duyar gibiyim ama ne yapabilirim :D 

Önceki yazımızda yeni sezon hakkında bilgi vermiştik. O yazımızı da okumak için tıklayın. 

Düşündüm dünden beri ve dedim ki sonbahara birlikte hazırlandık, dolabımızı da toparladık, e ne eksik ne eksik derken aklıma saç geldi! 

Bu yılın moda saçları ve sonbahar/ kış'a en çok yakıştırdığım saç modellerini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım kuaföre gitmeden bu yazıyı okursunuz :)

Öncelikle sezonun trendi olan saçlardan bahsedelim;

Saç Renginiz  

Her tonunun moda olduğu bu sezonda sarı saç tamamen moda! Ancak bir uyarı vermek boynumuzun borcu diyor, etrafta siyah kaşlı sarışın görmek istemiyoruz! Siz Cara Delevingne değilsiniz arkadaşlar..

Sarı saçın yanı sıra; kızıl kestane, kahverengi, siyah ve ombre saçlar da sezonun trendleri arasında! 

Şimdi de sıra geldi sezonun saç trendlerinin yanı sıra kendi görüşümle, sonbahar/kış 'a en yakışan saç modellerine.. Bence zaten moda da aman aman fazla bir değişim olmuyor. O yüzden fazla detaya girmeden size bir kaç saç modeli göstereceğim.

1. Örgü 

Kesinlikle tartışmasız bence soğuk havalara en çok yakışan saç modeli örgüler! Moda olsa da olmasa da örgünün yeri hep ayrıdır bende. Saçın mı kötü anacım? hiç uğraşma hemen yap bi balık sırtı, yanlardaki ufak saçları da sabitle vee mükemmel sonuç! 

Örgünün her türlüsü mükemmel olsa da size birkaç örgü modeli göstermek istiyorum, alışılmışın dışında yapacağınız basit örgülerde sizi saç konusunda da öne çıkaracak, stil sahibi yapacaktır!

İşte bazılarının yapılışlarıyla birlikte, araştırmalarımdan seçtiğim o örgüler.. Eminim hepsi size çok yakışacaktır!

2. Hacimli ve Dalgalı Saçlar

Boğazlı kazakla birlikte mükemmel durmuyor mu? Veya deri ceketin üstünde uçuşan saçlarınızla olan çekiciliğiniz? Bence soğuk havalara yakışan bir diğer saç modeli kesinlikle hacimli ve dalgalı saçlar! Pek çoğumuz bu konuda doğuştan şanslı olsa da kremdi deniz tuzu spreyiydi derken bir çoğumuz elde edebiliyoruz bu saçları.. Oh valla ne diyeyim bu sezon sokakta bakımsız kız kalmayacak!

Ancak bu konuda da zaten önceden de dediğimiz gibi; keskin ve maşası çok belli olan saçlar yerine tamamen doğal olan saçlar daha trend. Akşamdan örüp bile yatabiliriz!

3. Lob Kesim 

Bir diğer saç modeli ise bence lob kesim! Omuzda biten saçınızı ister düz, ister dalgalı kullanın bence çok yakışıyor! Aralara kat attırarak da havalı olacaksınız. Dümdüz kesim saç modelleri bence artık demode oldu..

4. Dağınık Topuz 

İşte o tescilli profesyonel kuaförlerin bile yapamadığı, bir çoğumuzun imza saçı tabi ki ev topuzu! Bence kışın coolluğu, doğallığı ve sadeliğine tam uygun!

Benim seçtiklerim bu kadardı. Evden çıkmadan, fazla uğraştırmayacak saçlar şeçmeye çalıştım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Saç & Güzellik  

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html