Son 100 Yılın Saç Trendleri

3 dakika okuma süresi

Son 100 Yılın Saç Trendleri

Saç modası 100 yılda neler gördü geçirdi dersiniz? Meraklılarını bu tarafa alalım : Son 100 Yılın Saç Trendleri

Saç bakımı, saç rengi, saç stili ve tabi ki trendler! Yüzyıllardır saçın kadındaki değerini ve ne kadar önemsendiğini kanıtlayabiliriz! Nasıl mı? Gelin haberimizin içeriğinde buluşalım:

Daha İyi Yaşam siz okuyucularının nelere önem verdiğini,neleri sevdiğin ve takip etmek istediğini çok iyi biliyor! Hal böyle olunca yüzünüzü güldürecek bir içeriği ele alalım istedik... Son 100 yılın saç trendleri ile karşınızdayız! Saç, kadınlar için zaman mekan tanımaksızın her zaman en özen gösterilenler arasında! Görselli örnekleri ile sizlerle paylaşalım dedik.

İşte Son 100 Yılın Saç Trendleri

1900'lar:

Bu yıllar da ; Uzun saçların popülerlik kazandığı bu tarihte ; saçların bir kısmının dolgun bir görünümde toplanması,geriye kalan saçların ise omuzlara dökülmesi trenddi!

hair1         hair2

1910'lar:

Bu yıllarda saçın tamamı topuz,kabarık ve gösterişliydi! Saçı ortadan ayırarak özenli bir şekilde belirgin bukleler de vazgeçilmez arasındaydı...

hair3

1920'ler:

Şık,kısa ve dalgalı "Bob" kesimlerin ön plana çıktığı bir tarihe yolculuk yapıyoruz... Ağır saçak ve dalgalar öpücük bukleler ve saç bantları bu dönemin trendlerini oluşturuyor...

hair4             hair5

1930'lar:

Jean Harlow bukleler! Parmak dalgalar ve havalı bukleler...

hair6        hair7

1940'lar:

Veronica Lake! pim ve varil bukleler... Saç kurdeleleri yine 4o'lı yılların saç trendleri arasındaymış...

hair8   hair9

1950'ler:

Kısa dalgalar ve bukleler... Ve tabi ki kısa saçaklar 50'li yıllarda saç trendleri arasındaydı... Ayrıca ensede topuz haline gelmiş bukleler de yine bu dönem kadınların favorileri arasındaydı...

hair10                 hair11

1960'lar:

Karma ve asimetrik kesimin yükselişe geçtiği bu dönemde arı kovanını andıran topuzlara da yer verildi...

hair13                                hair12

1970'ler:

70li yıllarda kadınlarda doğal olana eğilim görülse de geçmiş yılların etkisini bir anda silip atmak mümkün olmadı... Çılgın renkler, jöleli saçlar ve saçaklar yine kadınların en çok tercih ettikleri modellerdi.

seventies-hairstyle-12 (1)         hair14

1980'ler:

Perma modasına hoş geldiniz! Dolgun dalgalar ve dikkat çeken saçlar ile 80li yılların kadınları fazlasıyla havalılar... Ayrıca bu yıllarda kısa saç kesim de trendler arasında!

haiii       hairr

1990'lar:

80'li yılların abartılı görünümden arınmış bir saç modası ile karşınızdayız! Ancak 90'lı yılların kadınlarının saç modası da hem doğal hem seksi bir görünümdeydi... Özellikle Jennifer Aniston bu yıllar da idol olarak görülmüş!

jen               90

2000'ler:

Emo rock stili sizlere pek de yabancı gelmedi değil mi? Özellikle 2000'li yıllarda genç kızlar tarafından tercih edilmiş ve trend olmuştu! Bu modeli kullanmadıysanız bile yabancısı sayılmazsınız.... Zıt renklerin bir arada kullanılması ve asimetrik kesimler bu yılın vazgeçilmezlerindendi!

20           200

Son 100 yılın saç trendleri Daha İyi Yaşam aracılığı ile sizlerle buluştu! Sizin favori saç trendiniz hangi seneye ait?

Düğüm topuz yapmanın tüyolarını Jr Metin Bahçecik Kadınlar Kulubü TV'ye anlattı. Mutlaka göz atmalısınız;

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html