Sömestr Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

2 dakika okuma süresi

Sömestr Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Sömestr tatilinde yapılacak aktivitelerimizi sıralamadan önce Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan sizleri ilgilendiren talimatı öğrenmek ister misiniz?

Milyonlarca öğrenciyi sevindirecek olan haber Milli Eğitim Bakanı’ndan geldi. İsmet Yılmaz’ın sömestr talimatı öğrencileri pek bir mutlu edecek. Daha fazla merak ettiremeyelim diyoruz ve açıklıyoruz..

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısı bir yandan hayırlısıyla bitiyor bir yandan da öğrencileri tatil telaşı sarmış durumda.

Öğrenci olarak sizler tatil heyecanı yaşarken güzel haberi de bizden duyun isteriz. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sömestr tatilinde öğrencilere ev ödevi verilmesin talimatında bulundu. Bunun yerine sosyalleşmek adına aktivitelerde bulunmasını tavsiye ediyor.

Okullar ne zaman tatil oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan takvime göre 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı sömestr tatili 20 Ocak’ta başlıyor. 6 Şubat’ta okullar ikinci eğitim yılına başlayacak. Öğrenciler böylelikle 16 gün tatil yapmış olacak. Bu kısa bilgilendirmeyi de yaptıktan sonra sömestr tatilinde yapılacak aktivite önerilerine bakalım ne dersiniz?

İşte sömestr tatilinde yapılacak aktiviteler

Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun bu aktiviteleri mutlaka uygulayın :)

-Öğrencilere öncelikle tavsiyemiz uykularını düzene sokmaları. Güzel bir uyku çekin ve güne öyle başlayın. Saatlerden kaynaklı olarak hava aydınlanmadan okul yolunu tutan öğrencilerin motivasyonu bir hayli düşmüş görünüyor. Bu değerlendirmeyi nasıl mı yaptınız diye sorarsanız eğer; Biz çalışanlar bile sabah sokak ışıklarıyla birlikte işe gitme telaşını düşününce öğrenciler bir hayli zorlanmış olmalı.

-Bu tatil tiyatroya gitmeye ne dersiniz? Bizce de güzel fikir. Arkadaşlarınızla güzel bir tiyatro keyfi yaşayabilirsiniz.

-Sömestr tatili denilince kışın hakim olduğu bir dönem ve durum böyle olunca sinema keyfinin tam zamanı. Keyifli sinema aktiviteleriyle güzel vakit geçirin.

-Kız kıza evde sabah kahvaltıları ya da faklı bir öğün için buluşmalar hiçte fena olmaz. Hem de paranız cebinizde kalır.

-Yaşadığınız şehirde gitmediğiniz yerlere gidebilir güzel fotolar çekebilirsiniz.

-Tabi ki de kitap okumadan bir sömestr tatili olmaz. Ödeviniz olmasa da kitap okumayı ihmal etmeyin.

Daha İyi Yaşam olarak sömestr tatilinde yapılabilecek aktiviteler bu kadar sizce neler yapılabilir? :)

Çocuk Masalı : İnsanın Yere Serdiği Aslan

Çocuk Masalı : Laleye Dönüşen Şehzade

Çocuk Masalı : Oduncu ve Azrail​

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html