Sizin Doğum Günü Renginiz Hangisi?

5 dakika okuma süresi

Sizin Doğum Günü Renginiz Hangisi?

Doğum gününüze uygun rengi bulup ve o rengin açıklamasını okuyun!

Bütün renkler insanlarda farklı psikolojik etkiler yapar. Renkler ile insanların duyguları arasında görünmez bir bağ var olduğu kabul edilir. Herkes farklı renkler ile yakınlık kurar ve o renklerde kendini daha mutlu, huzurlu hisserder. Her rengin de bir kimliği ve herkesin de bir rengi vardır. 

Günlük yaşamda ise sıklıkla tercih ettiğiniz ya da diğer insanlar tarafından tercih edilen renkler ile ruh halini ve duyguları anlamak mümküm olabiliyor. Giysilerde, makyajda, aksesuarlarda vb. kullanılan renklere dikkat edin. Bu renkler kişilerin, kişiliklerinin bir yansıması olarak kabul ediliyor.

Doğum gününüz burcunuzu belirlediği gibi renginizi de belirliyor. Kendi sevdiğiniz renkler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Daha İyi Yaşam'ın derlediği bu analiz ile size karakterinizin rengine göre kişilik özelliklerinizi sunuyor!

Doğum tarihlerine göre hangi renklerin, hangi kişilik özelliklerine denk geldiğini öğrenmek ister misiniz?

Doğum günlerine göre renginiz hangisi?

23 Aralık - Ocak

Kırmızı

2 Ocak - 11 Ocak

Turuncu

12 Ocak - 24 Ocak

Sarı

25 Ocak - 3 Şubat

Pembe

4 Şubat - 8 Şubat

Mavi

9 Şubat - 18 Şubat

Yeşil

19 Şubat - 28 Şubat

Kahve

1 Mart - 10 Mart

Turkuaz

11 Mart - 20 Mart

Limon

21 Mart

Siyah

22 Mart - 31 Mart

Erguvan

1 Nisan - 10 Nisan

Lacivert

11 Nisan - 20 Nisan

Gümüş

21 Nisan - 30 Nisan

Beyaz

1 Mayıs - 14 Mayıs

Mavi

15 Mayıs - 24 Mayıs

Altın

25 Mayıs - 3 Haziran

Krem

4 Haziran - 13 Haziran

Gri

14 Haziran - 23 Haziran

Kestane

24 Haziran

Gri

25 Haziran - 4 Temmuz

Kırmızı

5 Temmuz - 14 Temmuz

Turuncu

15 Temmuz - 25 Temmuz

Sarı

26 Temmuz - 4 Ağustos

Pembe

5 Ağustos - 13 Ağustos

Mavi

14 Ağustos - 23 Ağustos

Yeşil

24 Ağustos - 2 Eylül

Kahve

3 Eylül - 12 Eylül 

Turkuaz

13 Eylül - 22 Eylül

Limon

23 Eylül

Zeytin

24 Eylül - 3 Ekim

Erguvan

4 Ekim - 13 Ekim 

Lacivert

14 Ekim - 23 Ekim

Gümüş

24 Ekim - 11 Kasım

Beyaz

12 Kasım - 21 Kasım

Altın

22 Kasım - 1 Aralık

Krem

2 Aralık - 11 Aralık

Gri

12 Aralık - 21 Aralık

Kestane

22 Aralık

Ördek Yeşili

Hangi renk hangi kişiliği temsil ediyor?

Ördek yeşili

Çoğunlukla görünüşünüzle ilgilisiniz. Aşk konusunda yüksek standartlara sahipsiniz. Dikkatli düşünür, tam ve kesin çözümler üretirsiniz. Aptalca bir hata yapmanız oldukça zordur. Liderlik etmeyi ve önde olmayı seversiniz. Yeni arkadaşlar edinmek sizin için kolaydır.

Yeşil

Yeni insanlarla iyi anlaşırsınız. İnsanlardan uzak duran ve çekingen biri değilsiniz ancak bazı zamanlarda sözlerinizle başkalarının duygularını yaralayabilirsiniz. Sevgiliniz tarafından fark edilmek ve sevilmek istersiniz ancak çoğunlukla doğru insanı bekleyen bekar biri olursunuz.Limon

Sakinsiniz ancak kolaylıkla psikolojik baskı altına girebilirsiniz. Kıskançlığa çabuk kapılırsınız. Küçük şeyler üzerinde durup şikayet edebilirsiniz. Bir konuya saplanıp kalmazsınız. Başkalarının sizden hoşlanması ve güvenmesi için gereken özelliklere sahipsiniz.

Sarı

Tatlı, sevimli ve saflığa sahip birisiniz. Birçok kişi tarafından size güvenilir. İlişkiler konusunda güçlü bir liderliğe sahipsiniz. Doğru kararlar verirsiniz ve doğru zamanda doğru seçimi yaparsınız. Daima romantik bir birlikteliğin hayalini kurarsınız.

Turuncu

Turuncu Kendi davranışlarınızın sorumluluğunu üstlenirsiniz ve başkalarına nasıl davranmanız gerektiğini bilirisiniz. Erişmek istediğiniz hedeflere sahipsiniz ve rekabetçisiniz. Arkadaşlık konusunda güveneceğiniz birini bulmakta zorlanırsınız ancak doğru arkadaşı bulduğunuzda ona sonuna kadar güvenirsiniz.

Kırmızı

Sevimli, cana yakın ve her zaman sevgi konusunda çok seçicisiniz. Sevilmek istersiniz. Canlı, neşeli, ancak çabuk sıkılan, ruh hali çabuk değişen biri olabilirsiniz. Sizin istediğiniz şekilde sizi seven hoş, yumuşak insanlarla olmaya eğilimlisiniz. Kolayca konuşabildiğiniz, sizi rahat hissettiren insanlardan hoşlanırsınız.Kestane 

Akıllısınız ve neyin doğru olduğunu bilirsiniz. Bazen başkalarının ne hissettiğini düşünmeden ya da soruna neden olacaksa bile işlerin sizin istediğiniz şekilde gitmesini istersiniz. Ancak aşk konu olduğunda sabırlısınız. Bir kere sizin için doğru insanı yakaladığınızda daha iyisini bulmak için başka bir şey aramazsınız.

Krem 

Sportif ve rekabetçisiniz. Kaybetmeyi sevmezsiniz. Güvenilir ve oldukça dışa dönüksünüz. Aşka dikkatli yaklaşırsınız ve kolay aşık olmazsınız. Fakat bir kez buldunuz mu uzun süre uzaklaşmasına izin vermezsiniz.

Pembe 

Her konuda en iyisini yapmaya çalışırsınız. Başkalarına yardım etmeyi ve onlarla ilgilenmeyi seversiniz. Ancak kolay memnun olan biri değilsiniz. Olumsuz düşüncelere sahipsiniz ve peri masallarındaki romantik aşkı beklersiniz.

Erguvan

Gizemlisiniz, asla bencil değilsiniz ve her şeye kolaylıkla ilgi gösterirsiniz. Gününüz ruh halinize bağlı olarak üzüntülü ya da sevinçli olabilir. Arkadaşlar arasında popülersiniz ancak aynı zamanda çabuk unutur ve aptalca davranabilirsiniz. Güvenilir kişilerden hoşlanırsınız.Lacivert

Çekici ve yaşadığı hayatı seven birisiniz. Her şeye karşı güçlü hisleriniz vardır. Dikkatiniz kolayca dağılabilir ve kolayca endişelenebilirsiniz. Birine kızdığınızda onu affetmeniz çok zor olabilir.

Mavi

Düşük bir öz saygıya sahipsiniz ve oldukça seçicisiniz. Sanatsal yönü olan birisiniz ve kolaylıkla aşık olabilirsiniz. Ancak aşkın yanınızdan geçip gitmesine izin verirsiniz. Aşkta kalbinizin değil zihninizin tarafında olusunuz.

Turkuaz

Duygularınız kolaylıkla ve aniden değişir. Kendinizi daima yalnız hissedersiniz. Seyahatten hoşlanırsınız. Doğrucu ve dürüstsünüz ancak dinlediğiniz herkese kolaylıkla inanırsınız. Aşkı bulmak sizin için zor kaybetmekse kolaydır, bazı zamanlar aşk yüzünden incinirsiniz.Beyaz 

Hayal kurarsınız ve yaşamda hedefleriniz vardır. Çabuk kıskançlığa kapılırsınız, kolay tepki vermezsiniz. Farklı ve değişik birisiniz ve bazı zamanlar diğerleri tarafından da çoğunlukla böyle olduğunuz düşünülür.

Gümüş

Hayal gücü kuvvetli ve utangaç birisiniz ancak yeni şeyler denemeyi seversiniz. Kendi kendinize meydan okumayı seversiniz. Kolay öğrenirsiniz ve ‘elde edilmesi zor olan’ hoşunuza gider. Aşk hayatınız da normal olarak zorlu ve kafa karıştırıcıdır.

Gri

Aktif ve çekicisiniz. Duygularınızı asla gizleyemezsiniz, içinizdeki her şeyi dışa vurursunuz. Ancak bencil olabilirsiniz. Fark edilmeyi istersiniz. Size haksız ve eşitliksiz davranılmasından hoşlanmazsınız. Bulunduğunuz yere canlılık ve hoşluk getirirsiniz. Gereken zamanda ne söyleyeceğinizi bilirsiniz ve iyi bir espri anlayışına sahipsiniz.

Siyah

Meydan okuyucu, oldukça cesur ve yüreklisiniz. Ancak hayatınızda değişikliklerden hoşlanmazsınız. Bir kere karar verdiniz mi uzun süre aynı şekilde bunu sürdürürsünüz. Aşk hayatınız da zorlu, meydan okuyucu ve farklıdır.Kahve

Aktif ve sportif birisiniz. Başkalarının size yakınlaşması zordur. Ancak kolay aşık olursunuz. Bir kez bir şeyi elde edemeyeceğinizi öğrendiğinizde çabuk pes eder ve çabucak bırakırsınız.

Zeytin

Sıcak ve açık kalplisiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle uyumlu görünürsünüz. Sertlik ve şiddetten hiç hoşlanmazsınız. Ahlakça doğru olanı bilirsiniz. İyiliksever ve neşelisiniz. Başkalarına kolay kolay gıpta etmezsiniz.

Altın

Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilirsiniz. Dışadönük ve neşelisiniz. Sizin için aradığınız kişiyi bulmak zordur. Ancak bir kere doğru insanı bulduğunuzda uzun süre bir daha tekrar aşık olamazsınız.

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam - Astroloji

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 10
  emoji
 • 13
  emoji
 • 4
  emoji
 • 7
  emoji
 • 1
  emoji
 • 5
  emoji
 • 7
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html