Sivilce yapan yiyecekler

1 dakika okuma süresi

Sivilce yapan yiyecekler

Son zamanlarda sivilceleriniz coştu mu? O halde yediklerinizi kontrol etme vakti geldi. Sivilce yapan yiyecekleri Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Cildiniz sivilce yapmaya müsaitse siz siz olun bu yiyecekleri az tüketmeye çalışın. Çok tükettiğinizde bilin ki sivilceleriniz kaçınılmaz olacak. Bakalım bu yiyecekler hangileriymiş!

Sivilce yapan yiyecekler

Acılı Yiyecekler

Acı, kırmızı biber ve de domates gibi baharatlı yiyecekleri öğün listenizden uzak tutarsanız sivilceleri de o kadar uzaklaştırırsınız. Bu yiyecekler direkt olarak sivilceye neden olmasa da kan akışını arttırdığı için dolaylı olarak sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

Süt Ürünleri

Süt ürünleri bazı kişilerde aşırı derecede sivilceleri arttırabiliyor. Eğer ben süt ürünlerini tüketmek istiyorum diyorsanız organik ve sertifikalı ürünleri tercih edin. Sütün sizde sivilce yapmaması için doğal hormonlar içermesi gerekir.

sivilce

Yağlı Yiyecekler ve Çikolata

Bu iki içerik sivilcelerin çıkmasına zemin hazırlayan 2 düşmandan biri. Yani sivilce yapan yiyeceklerin başında yağlı yiyecekler ve de çikolata geliyor. Sağlıklı yiyecekler grubunda olduklarından dolayı da olabildiğince azaltmanızda fayda var.

Şekerli İçecekler

Siz siz olun cola gibi şekerli içeceklerden uzak durun. Şeker hem bağışıklık sistemini güçsüzleştirir hem de su içmenizi azaltır. Şekerli içecekler yerine bol su içerek sivilcelere elveda deyin.

Sizde hangi yiyecekler sivilce yapıyor?

En Çok Okunan: Cilt Deliklerine Hangi Maskeler İyi Gelir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html