Sınırsız Yemeklerle Montignac Diyeti

1 dakika okuma süresi

Sınırsız Yemeklerle Montignac Diyeti

Hem karnım doysun hem formum korunsun diyenleri bu tarafa alalım :)

Zayıflamanın harika bir yöntemini ele alıyoruz! Ayrıntılara geçelim mi?

Montignac diyeti esasının temeli karbonhidratla proteini aynı öğünde yememek olarak basitçe açıklanabilir ama bu kuralın bir istisnası var. Öncelikle her öğünde (ister karbonhidrat, ister protein olsun) kesinlikle yağsız ya da az yağlı yoğurt yiyoruz.

Diyetimizin ayrıntılarına gelecek olursak;

1) Mogtignac diyeti boyunca ekmeği sadece kahvaltıda yiyebilirsiniz. Ama ekmek kesinlikle tam buğday ekmeği olmalı. Ya yiyebildiğin kadar ekmek yada az yağlı ya da yağsız peynir ve domates, çok az zeytin(yeşilse biraz daha fazla yiyebilirsiniz), biber,salatalık. İkinci seçenek ise yumurtalı kahvaltı; Eğer kahvaltıda yumurtayı tercih ediyorsanız o zaman ekmek yerine istediğiniz kadar yumurta yiyebiliyorsunuz.

un_0e90f0dd-edc2-4c98-981b-cdc44d6759b6_1

2) İlk bir ay karbonhidrat almıyoruz. Öğle ve akşam yemeğinde et, tavuk, balık ve sebze yemeklerini dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz.Mesela bir öğünde ızgara tavuk, salata, zeytinyağlı yemek ve yoğurt . Ya da etlide olabilir bir sebze yemeğiyle yoğurdu birlikte yiyebilirsiniz.  Bütün yemeklerinizin yanında yoğurt ve salata yemeyi unutmamak lazım…

3) Bakliyatlar da Montignac diyeti için yenilebilmesi izinli yemeklerden. Ama tabii onunla birlikte et yemeden. Mesela içebildiğiniz kadar mercimek çorbası, salata, yoğurt üçlüsünü doyana kadar yiyebilirsiniz.

4) İlk aydan sonra yani kiloyu koruma etabında ise karbonhidrat alabilirsiniz. Makarnayı sadece 9 dakika pişirirsek istediğimiz kadar yiyebiliyoruz. Çünkü 9 dakikadan sonra glisemik indeksi yükseliyor ve hem çabuk acıktırıp, hem de kilo aldırıyor.

001

Gelelim Montignac diyeti yasaklarına; Bu diyet boyunca havuç, patates, karpuz, kavun, muz, üzüm, mısır katiyen yasak. Meyveleri ya yemekten yarım saat önce ya da 2 saat sonra yiyebiliyoruz. Öğün aralarının ise en az 3 saat olmasına özen gösteriyoruz! Peki ya siz bu sınırsız yiyecekler tüketebilceğiniz diyeti deneyip etkisini gördünüz mü?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html