Sinema Dünyası Köprü'de Buluşuyor

1 dakika okuma süresi

Sinema Dünyası Köprü'de Buluşuyor

Sinema dünyası köprüde buluşuyor! İşte Köprü'de bu konular ele alınacak konular..

Türkiye'den yeni film projelerinin ve filmlerin yönetmen, yapımcı ve senaristleri ve uluslararası sinemacıları buluşturan Köprüde Buluşmalar'ın 8'ncisi bu yıl 5-12 Nisan tarihlerinde Efes sponsorluğunda gerçekleşecek. Köprüde Buluşmalar panelleri yine sinemacıların ilgisini çekecek konulara odaklanıyor. İşte Köprü'de bu konular ele alınacak...

-Son yıllarda Türkiye sinemasında da örneklerini gördüğümüz, "Sinemada Edebiyat Uyarlaması" üzerine Isabelle Fauvel, Torino Film Lab işbirliği ile bir sinema dersi verecek.

-Yeni medya sektörünün önde gelen kurumlarından Under Milky Way’in kurucularından Pierre- Alexander Labelle, dijital pazarlama yöntemlerinden bahsederken aynı zamanda bu konuda yapılan araştırmaların sonuçlarını da paylaşacak.

-Birçok yapımcının aşina olduğu ortak yapımlarda post-prodüksiyon aşamasında yaşanan sorunlara çözüm önerileri, bu konularda atölyeler düzenleyen ep2c kurucularından yapımcı Sebastien Delloye ve İsrail Film Fonu yöneticisi Katriel Schory tarafından sinemacılar ile paylaşılacak.

-Polonya Film Merkezi ve Adam Mickiewicz Enstitüsünü işbirliği ile düzenlenecek bir panelde Lodz Sinema Okulu ve Wajda Okulu temsilcileri yer alacaklar. Bu panel, önümüzdeki yıl Türkiye ile diplomatik ilişkilerinin 600. yılını kutlayacak olan Polonya ile ileride gerçekleşecek ortak yapımların da ilk adımı olacak.

-Bu yıl ilk kez düzenlenen, özellikle sinema öğrencilerine yönelik panelde Tobias Pausinger ve Gabriele Brunnenmeyer film yapımının önemli süreçlerinden proje geliştirme ve sunuma hazırlık aşamasını anlatacaklar.

-Türkiye ile henüz ortak yapım gerçekleştirmemiş Gürcistan ile ilk tanışma da Köprüde Buluşmalar kapsamında gerçekleşiyor. Gürcistan Film Merkezi yöneticileri ve önde gelen yapımcılar bu yıl Film Geliştirme Atölyesi’ne seçilen projelerle ilk görüşmelerini yapacaklar. Köprüde Buluşmalar 11 Nisan’da ödül ve fon desteği almaya hak kazananların açıklanacağı ödül resepsiyonu ile sona erecek.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı