Sıkı bacaklara sahip olmayı kim istemez?

2 dakika okuma süresi

Sıkı bacaklara sahip olmayı kim istemez?

Bu gıdaları ne kadar tüketiyoruz?

Hızlı verilen kilolar bi süre sonra bize geri dönüyor.Bu kiloların genelde su ve kas kütlesinden gittiğini ve yağ kütlesi olarak geri alındığı belirtiliyor.

Her daim sporla desteklenen diyet daha kalıcı ve daha sağlıklıdır.

İçilen suyun miktarı ne kadar artarsa hem selülit oluşumu azalır hemde yağ yakımı oranı artar.

Ara öğünlerin desteğiyle metabolizmayı hızlandırıcı şeyler yersek yine vücudun harcadığı enerji artınca kilo vermemiz daha hızlı olur. Bizim önerimiz şöyledir; Haftada yarım kilo ile 1 kilo.Çünkü haftada bir kilodan fazla verdiğimiz zaman su ve kas kaybı artış gösterir. Fazla kiloların bölgesine göre egzersizle birlikte diyet yapılmalıdır.Vücuda mümkün olduğunca az yağ depolamamız gerekmektedir.

Nasılsa salata yiyorum diye zeytinyağını bolca döküp yiyorsak yine fazladan yağ almış oluyoruz. Yağlı bir salata yemekle, yağda kızarmış bir sebze yemenin arasında çokta bir fark yok.

Ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişleri de sırf sağlıklı diye abartmadan tüketmek lazım.
Yemekleri olabildiğince daha az yağla pişirmeye özen gösterelim.
Eğer süt, yoğurt tüketiyorsak yarım yağlı süt ve yoğurt tercih edelim. Dışardan aldığımız yağı kısıtladığımız zaman vücudum otomatikman yağ yakmaya başlayacağını göreceksiniz. Ancak unutmamak gerekir ki vücudumuzun yağa ihtiyacı var. eğer ihtiyacımız olan yağı dışardan almazsak bunu vücut otomatik olarak kendi yapar. Bu miktar kişinin vücut ağırlığına, boyuna hatta bazen çalışma koşullarına göre bile değişkenlik gösterebilir.

Bazı hastalıklarda; Şeker ya da karaciğer yağlanması gibi durumlarda yağ alım ihtiyacı buna göre de değişir.Selülitlerden şikayetçiysek;

Selülitin başlıca düşmanı tuz ve asittir.Selülit oluşumunda sebzelerin, yoğurt, yumurta ve etin de içinde belli miktarda sodyum bulunur.Asitli içeçekler ve asitli meyvelerin de selülit oluşumunu iyice artırdığını belirterek, "Selülite özel bir diyet yapıyorsak yağı, tuzu, asitli içecekleri mümkün olduğunca azaltmak şart. Kızartma yerine haşlama, buğlama, fırın, ızgara gibi pişirme türleriyle yemeliyiz. Tükettiğimiz kırmızı etin miktarını azaltıyoruz. Mümkün olduğunca balık ve omega 3 tüketimini bol miktarda alıyoruz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/coldprocess-teknigi-ile-dogal-zeytinyagli-sabun-yapimi-12662.html