Sıkan Ayakkabı Nasıl Genişler?

2 dakika okuma süresi

Sıkan Ayakkabı Nasıl Genişler?

Çok beğendiğiniz bir ayakkabı aldınız ve sıkıyor mu? Üzülmeyin önereceğimiz bu yöntemlerle sıkan ayakkabılarınız genişleyecek.

Ayağınızı sıkan, rahatsız eden ayakkabılara son. Sıkan ayakkabılara uygulanacak bu yöntem sadece yeni aldığınız ayakkabılar için değildir. Uzun zamandır giymediğiniz bir ayakkabı olabilir, kilo almışsınızdır artık ayaklarına olmayabilir.

Bu gibi durumlarda size önereceğimiz bu yöntemlerle sıkan ayakkabılardan kurtulabilirsiniz. İşte size ayakkabı giymeyi kolaylaştıran yöntemleri sıralıyoruz:

AYAKKABIYI AYAĞINIZA ALIŞTIRIN

Kimse ayağını sıkan ya da ayağını rahatsız eden ayakkabıyla dışarıya çıkmak istemez. Basit çözümler bazen çok işinize yarayabilir. Öncelikle işe ayakkabıyı ayağınıza alıştırmaktan geçiyor.

Ayakkabıyı ayağınıza giyin ve evin için dolaşın. Ayakkabının sizi ne derece rahatsız ettiğini böyleye anlayabileceksiniz. Ayakkabının evin içinde denenmesi ayakkabının kalıbının rahatlamasını ve açılmasını sağlayacaktır. Dışarı çıktığınızda ise daha konforlu bir yürüyüş sağlayacaksınız.

SPREY DENEYİN

Ayakkabıyı genişletmek ve derisini yumuşatmak için kullanılan özel bir sprey vardır. Uygulamayı yaptıktan sonra ayakkabınızın içine bir kalıp yerleştirin ve mekanik çubuğunu değiştirin. Bu uygulama sonucunda ayakkabınız hasar görmeden uzunluğu ve genişliği artacaktır.

ÇORAP GİYİN

Ayakkabınız sıkıyorsa ayağınıza bir adet çorap giyin ve evin içinde dolaşın. Ayakkabınızın sıkan bölümleri açılacaktır. Gerçekten işe yaradığı söyleniyor.

DONDURUN

Sıkan ayakkabılarını esnetmek ayakkabınızı esnetin. Bu işlem için öncelikle su torbalarıyla birlikte ayakkabınızı doldurun sonra ise buzdolabında dondurun. Ancak ayakkabınıza su değdirmemeye dikkat edin. Doldurduğunuz su poşetlerinin açılmadığına emin olun.  Su aşındırmalarını telefi etmek zordur.

ISITIN

Sıkan ayakkabılarınızı genişletmek için bir diğer yöntem ise ayakkabı ısıtma yöntemidir. Dondurma işlemine göre göre daha kısa sürelidir. Ve ayakkabıya daha az zarar verir. Öncelikle ayaklarınıza kalın çorap giyin ve saç kurutma makinasıyla ayaklarınızı 1-2 dakika ısıtın. Bu işlemi yaparken ayaklarınızı kasın ve şekil almasını sağlayın.  Ayakkabı derisi soğuyana kadar devam edin bittiğinde ayakkabınızın rahatladığını göreceksiniz.

AYAKKBICIYA GİDİN

Bazı durumlarda ayakkabı tamircisi tek çözümdür. Ayakkabıcı ayakkabınızın uzunluğunu ya da genişliğini esnetme makinasıyla düzeltebilir.

Umarız bu yöntemler işe yarar. Sıkan ayakkabılarınızı siz nasıl çözüm uyguluyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html