Sigaradan Ayrı Kaldığınız 3 Günde Vücudunuzun Değişimi

1 dakika okuma süresi

Sigaradan Ayrı Kaldığınız 3 Günde Vücudunuzun Değişimi

Sigaradan kurtulun, merak etmeyin etkisini 3 günde göreceksiniz!

Sigara bağımlılığından kurtulmak oldukça güç ve yüksek irade isteyen bir durumdur. Dikkat ettiyseniz kurtulmak dedim. Peki size sadece 3 gün ayrı kalsanız neler olduğunu söylersem bağımlılıktan kurtulmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olurum.

Sigara içtikten;

20 dakika sonra: Kan basıncınız, nabzınız, ellerinizdeki ve ayaklarınızdaki ısı derecesi normale döner, kan dolaşımınız neredeyse normale döner.

8 saat sonra: Kan dolaşım sisteminizdeki nikotin oranı günlük normal seviyesinin %6 altına düşer , bu da %93 oranında bir iyileşme demektir.

12 saat sonra: Kanınızdaki oksijen seviyesi normale döner ve karbonmonoksit dereceniz de normale düşer.

24 saat sonra: Biraz gergin olabilirsiniz fakat 2 hafta içinde bundan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Kesinlikle rahat uyanacaksınız ve kokusuz bir dünya olacak sizin için.

48 saat sonra: Zarar görmüş sinir uçlarınız kendini yenileyerek, tekrar büyümeye başlarlar. Tat ve koku alma duyularınız normale döner. Sinir ve rahatsızlık hissiniz artabilir. Biraz gerginliğiniz devam ederken yediğiniz yemeklerden tat almaya başlayacaksınız.

72 saat sonra: Vücudunuz %100 oranında nikotinden arınmış olur ve nikotin metabolitlerinin %90’ından fazlası (nikotinin dönüştüğü kimyasal) idrar yoluyla dışarı atılmış olur. Kimyasal geri çekilimin semptomlarını yaşayabilirsiniz. Ciğerleriniz ve bronşlarınızdaki hava kanalları rahatlamaya ve iyileşmeye başlar. Nefes almak kolaylaşır ve ciğerlerinizin fonksiyon oranı artmaya başlar. Artık bağımlılıktan kurtulma aşamasında ilk adımı atlatmış olacaksınız.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/cilt-catlaklari-icin-dogal-cozumler-12660.html