Sıcakta Akmayan, Dayanıklı Yaz Makyajının 5 Kuralı

1 dakika okuma süresi

Sıcakta Akmayan, Dayanıklı Yaz Makyajının 5 Kuralı

Yaz geldi ve sıcakta akmayan, sıcağa dayanıklı yaz makyajı için bu 5 kurala ihtiyacınız var.

Güçlü Yaz Makyajının 10 Kuralı

 1. Yaz makyajının birinci kuralı hafif olması gerektiğidir. Zaten cildiniz yeterince ışığa maruz kalacağı için aydınlatıcıya ihtiyacınız olmayacaktır. Hava sıcak olacağından ötüru daha çok nude (ten rengi) tonlar da makyaj yapmalısınız. Yokmuş gibi görünen yaz makyajları hem cildinizin nefes almasını sağlar. Bunun yanında pudra, allık gibi ürünlere çok yüklenirseniz cildiniz sıcak hava da sizi uyarıp makyajınızı akıtabilir. 
 2. Cildinizi nemli havalar da nemlendirmeniz oldukça önemlidir. Cildinizi gerçekten umursuyorsanız nemlendirici konusunda hassa olmalısınız ve cilt tipinize uygun bir krem kullanmalısınız. Yüz kremi seçerken bir hata yaparsanız örneğin yağlı bir krem seçerseniz makyajınız sıcak hava da terlemenizden dolayı akacaktır. 
 3. Astar yapmak yaz makyajı konusunda en önemli maddelerden biridir. Astar, nemlendiriciden sonra cilde uygulanır ve temel bakım öncesi cilt ve makyaj arasında temel de bir "bant" oluşturan zemin daha iyi "koruma" yapar. Astarı yalnızca sofistike bir akşam makyajı yapmak istiyorsanız kullanın. Aksi takdirde, gün boyunca doğal olmadan görünebilirsiniz.
 4. Renkli kremler yerine temel makyaj ürünleri kullanın. Ağır kapatıcılar ya da fondötenler yerine BB krem kullanmayı deneyin.
 5. Ucuz ürünlerden oldukça kaçının, kaliteli ürünler cildinizin sağlığını bozmayacaği gibi dayanıklı bir makyajında temelini oluşturur. Uygun fiyatlı ürünleri alırken de içindeki malzemelere bakın.

2016 Yazının Makyaj Trendleri Nelerdir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html