Sıcak Havalarda Kalbe Zarar Veren 6 Alışkanlık

2 dakika okuma süresi

Sıcak Havalarda Kalbe Zarar Veren 6 Alışkanlık

Sıcak havalarda kalbe zarar veren 6 alışkanlığı Daha İyi Yaşam olarak sizler için derledik!

Yaz aylarının ortasında bulunduğumuz şu günlerde sıcak havalar yaşam kalitemizi oldukça etkiliyor. Benim hiçbir sağlık sorunum yok sıcaklar beni etkilemez diye düşünmeyin! Her ne kadar sağlıklı da olsanız sıcak havalar kalp sorunlarını beraberinde getiriyor. Mevcut kalp rahatsızlıklarını ise daha da ileri boyuta taşıyor. Sıcak havaların üstüne bir de bu alışkanlıklar kalbe büyük zarar veriyor. Neler bunlar diyorsanız Daha İyi Yaşam yazımızı okumaya devam edin.

Sıcak Havalarda Kalbe Zarar Veren 6 Alışkanlık Neler?

1.Sıcak Havalarda Az Su İçmek

Sıcak havalarda uzmanlar her fırsatta bol su içme konusunda uyarıda bulunsa da yaz aylarında ihmal ediliyor. Yaz aylarında aşırı terlediğimiz için çok sıvı kaybediyoruz ama bunu telafi etmek için bol su tüketmeyince bu alışkanlık kalbe zarar veriyor. 

2.Sıcak Havalarda İçki İçmek

Yaz aylarında tatil mekanlarında içilen içkiler tansiyon düşüklüğü ve de kalpte ritim bozukluğuna neden olabiliyor. Gündüz saatlerinde mümkün olduğunca alkol almamaya çalışın akşam saatlerinde ise 2 kadehi geçmesin.

3.Sıcak Havalarda Çay ve kahve Tüketimi

Özellikle sıcak havalarda tüketilen çay ve kahve kalp çarpıntılarına neden olabiliyor. Kalbi yoran 6 alışkanlıktan biri olan çay ve kahve tüketimini yaz aylarında en aza indirmenizde fayda var.

sıcak havalar

4.Sıcak Havalarda Soğuk Suyla Duş

Sıcak havalarda soğuk duş damarlarda büzülmeye neden olduğu için tansiyonu yükseltiyor ve kalp krizi riskini arttırıyor. Bu nedenle yaz aylarında direk soğuk duş yerine ılık duş alın.

5.Sıcak Havalarda Uzun Süre Klimaya Maruz Kalmak

Yaz aylarında en çok tercih edilen ve sıcak havaların bunaltıcı etkisinden kurtaran klimaya dikkat edin. Klima ayarı 21-24 derece arasında kalırsa ve de doğrudan size gelmezse kalp sağlığınızı direk etkileyen alışkanlıklardan biri olmaktan çıkar. Aksi halde kalp yetmezliği ve ritim bozukluğuna neden olabilir.

6.Sıcak Havalarda Aşırı Spor Yapmak

Düzenli spor yapmak elbette kalp sağlığı için önemli ancak aşırı yapılan spor vücutta sıvı kaybına neden oluyor. Bu da tansiyon düşüklüğüne ve bayılmalara yol açabiliyor. Sıcak havalarda en sağlıklı spor sabah saatlerinde ve akşam üzeri yapılan spor.

Sıcak havalarda sizde hangi sağlık sorunları ortaya çıkıyor bizimle paylaşın!

En Çok Okunan: Kalp Hastalarına Yaz İçin Beslenme Önerileri
 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html