SGK Böyle Sigortalıların Emekliliklerini İptal Ediyor

1 dakika okuma süresi

SGK Böyle Sigortalıların Emekliliklerini İptal Ediyor

SGK böyle emeklilerin sigortalarını iptal ediyor. Eğer sigortanız bu şekilde işliyorsa sigorta primleriniz ve emekliliğiniz iptal olabilir!

SGK, herhangi bir iş yerinde çalışmayıp sigortası devam eden kişileri takip listesine eklemeye başladı. Eğer böyle bir sistemle sigorta primi yaptırıyorsanız SGK tarafından sigorta primleriniz ve emekliliğiniz iptal olabilir bilginize.

Herkesin bildiği üzere emekli olabilmek için; yaş, prim ve çalışma süresi şart. Bunların olabilmesi için de bir yerde sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Ancak bir tanudığınız varsa çalışmayıp çalışşıyormuş gibi görünebiliyorsunuz. Son yıllarda artan bu tür eğilimler SGK’nın dikkatini çekti.

SGK Böyle Sigortalıların Emekliliklerini İptal Ediyor

Sigortalı olarak gözüküp fiilen o iş yerinde çalışmayan kişileri SGK kara listeye almak üzere adım attı. Yaptığınız sahte sigorta girişiniz yüzünden her an sigorta primleriniz silinebilir ve emekliliğiniz hayal olabilir. Yani SGK sigortada hukuksuzluk tespit ettiğinde sigorta primlerinizi iptal etme hakkına sahip.

Listenin başında hamile kadınlar yer alıyor

Son dönemlerde SGK’nın gözüne çarpan noktalardan biri de hamile kadınların sigortalı olarak görünmesi. Hamile olan kadınlar bir şekilde sigortalıklarını devam ettiriyorlar ve doğum zamanı özel hastanelerde SGK’dan faydalanabiliyorlar.

Emeklilerin bile emekliliği iptal ediliyor

Eğer SGK sahte sigortalıkla emekli olmuş kişileri tespit ettiği takdirde emekliliğini iptal etme hakkına sahip. SGK bu konuda işyerlerini daha sıkı denetime almış durumda.

Bireysel Emeklilik Sisteminde Katılımcının Hakları Nelerdir?

Kurumsal Eğitimler ve İş Geliştirme Yöneticisi Şahap Bayram TOKGÖZ bu ve Bireysel Emekliliğe dair tüm merak edilenleri Kadınlar Kulübü TV için yanıtladı. 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html