Seyrek ve Dökülen Kaşlara Kesin Çözüm!

3 dakika okuma süresi

Seyrek ve Dökülen Kaşlara Kesin Çözüm!

Kaşlarım dökülüyor ya da kaşlarım çok seyrek diye endişelenmeyin.Artık istediğiniz şekilde kaşlara k

Kaşlarım dökülüyor ya da kaşlarım çok seyrek diye endişelenmeyin.Artık istediğiniz şekilde kaşlara kaş ekimi yaptırarak sahip olabilirsiniz.Adem ve Havva sağlık Danışmanlık Şirketi Saç Ekim ve Estetik Koordinatörü Safiye Kurt ,kaş ekimi hakkında sizler için detaylı bilgi verdi.

Kaşlar yüz estetiğini oluşturan ve bu bütünlüğü sağlayan temel çizgilerinden biridir. Hatta duygularımızı ifade ederken bile sıklıkla alın, kaş ve yüz mimiklerinden faydalanırız. Fakat zamanla hormonal problemler, travmalar, yanıklar, enfeksiyonlar, sistematik hastalıklar, genetik sebepler veya cilt hastalıkları gibi çeşitli sebeplerden dolayı kaşlarda seyrelmeler veya tamamen kayıplar görülmektedir. Günümüzde dış görünüşüne önem veren birçok kadın ve erkek kaş dökülmelerine ve bölgesel kaş kayıplarına karşı kaş ekimi yaptırmaktadır.

Neden kaş ektiririz ?

Güzel gözükmek, güzel bakmak, kaşlarımız seyrek ise dolgun ve belirgin görünmesini sağlamak, yara veya yanık izi varsa kapatmak için kaş ektiririz. Bazen yanlış kaş alımı, yanlış kalıcı makyaj uygulamaları yüz ifademizi bozar, bu nedenlerden dolayı da kaş ektirebiliriz.Güzel bakışlara sahip olmak en doğal hakkımız işte bu yüzden kaş ekimi yaparak kendimizi daha iyi hissedebiliriz.Bazı bayanlar her Sabah ellerinde kaş kalemi ile makyajlarını tamamlamak zorunda kalırlar yada geçici kaş kalemi kullanarak günü kurtarırlar, peki ya denize girersek ya da terlersek!!! Eyvah hemen bir ayna bulup kalemi tazelemeliyim endişesi yaşarlar.Bu eziyetlerin hepsine sadece iki saatinizi ayırarak son verebilirsiniz.

Kaş ekimi yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyiz ?

Adem ve Havva sağlık Danışmanlık Şirketi Saç Ekim ve Estetik Koordinatörü Safiye Kurt “ Estetikle ilgili yapacağımız tüm uygulamalarda temel amacımız daha güzel görünmek ve kendimizi mutlu hissetmektir.’’ Yanlış uygulamalar sonucu üzülebiliriz. Kaş ekimi ya da kaş nakli profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Yüzümüzün anlamını kaşlarımız belir. Kaş ekiminin şeklini belirlemede; yüz yapınız , saç ve kaş renginiz, yaşınız oldukça önemlidir. Milimetrik hesaplarla kaş ekmekte fayda vardır” dedi. Doğal kaş ekmek, doğal açı vermekle alakalıdır, ortalama 25 derece açıyla ekim yapılmalıdır. Kaş ekimi yapacak kurumun ve uzmanın lütfen önceden yapmış olduğu çalışmaları görünüz, mümkünse eski hastaları ile irtibata geçiniz. Hastane ortamında, plastik cerrah ve hemşireler eşliğinde kaş ekimi yaptırmalısınız.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Adem ve Havva Sağlık Danışmanlık Şirketi Saç Ekim ve Estetik Koordinatörü Safiye Kurt ; kaş naklinin kaş kaybı sorununu ortadan kaldırdığını ifade ederek bu yöntemi şöyle anlattı: Yüz şekliniz, ten renginiz, kaş renginiz kas dizayniniz yapilirken dikkate alinmasi gereken önemli unsurlardan biridir, ayrıca şakak, burun, alın mesafeleriniz ölçülür, yüz ifadenize göre bir çizim yapılır.Sizde kendi kararlarınızı ve istediğiniz modeli belirterek güzel bir iş birliği yapabilirsiniz.Karar verilen şekil fotoğraflanıp operasyona başlanır. Kaş ekiminde nakledilecek kökler ensenizdeki saçlarınızdan, koltuk altı kıllarınızdan alınır. Alınacak greftlerin (köklerin) bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Ortalama 1-2 dk hafif bir acı hissedersiniz. 20-30 dk içerisinde greftleriniz(kökleriniz )alınmış olur. Sonra kaşınızın ekim yapılacak bölgesi yine lokal anestezi ile uyuşturulur ve köklerin implantasyonunu sağlayan 0.6mm çapında kanallar açılır.Kanal açma işlemi ortalama 30 dk sürer. Ardından 1 saat kaş ekimi yada kök nakli sürer. Bu aşamalar ortalama 2 saatte bitecektir. Seçtiğiniz ekip işinde uzman ise minimum acı, sıfır risk,maksimum memnuniyetle evinize dönersiniz.

Kaşları Dökülen Kanser Hastalarına Microblading Uygulanabilir mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html