Seyahat Hedeflerinizi Gerçekleştirmek İçin 5 İpucu

1 dakika okuma süresi

Seyahat Hedeflerinizi Gerçekleştirmek İçin 5 İpucu

2017 yılında bol bol seyahat etmek istiyorsanız seyahat hedeflerinizi hayata geçirecek 5 özel ipucunu sizler için derledik.

Seyahat tutkunları burada mı? Seyahat sitesi momondo “2017’de seyahat hayallerini gerçekleştirecek tüyolar verdi.

İşte 2017’de gezmediğim yer kalmasın diyenler için 5 ipucu

Bütçenizi zorlamayacak yerler seçin

Düzenli bir seyahat planınız olsun istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken şey seyahatiniz için harcayacağınız miktarı belirlemek.  Sonraki aşama ise gideceğiniz yer, seyahat süresi, uçak biletleri ve seyahatleriniz vizeli mi vizesiz mi onları belirlemek.

Aktarma sürelerini değerlendirin

Gideceğiniz yer ne kadar sürüyor ve aktarma gerekiyor mu bunları belirleyin. Aktarma ne kadar uzun süreyi kapsarsa biletiniz o kadar ucuz olacağından bu tür uçuşlar tercih edebilirsiniz. Hem de ikinci aktarma süresine kadar çevreyi gezebilme imkanız bile olabilir.

İş seyahatlerini avantaja çevirin

Çalıştığınız iş yerinde sürekli seyahate çıkan biriyseniz bunu avantaja çevirme imkanınız her zaman var. Gideceğiniz yer için önceden araştırma yapıp neler yapabileceğinize karar verin ve seyahatinize birkaç gün daha ekleyerek güzel yerler görebilirsiniz.

Seyahat etmek istediğiniz yeri paylaşın

Gitmek istediğiniz yeri mümkünse içinizde tutmayın. Gitmek istediğiniz yeri birileriyle paylaşın. Çünkü daha öce oralara gitmiş tanıdıklar çıkabilir ve size daha ekonomik alternatifler sunabilir.

Yalnız seyahat etmenin tadını çıkarın

Seyahat etmeyi planlıyorsunuz ama gidecek kimse yok mu? Buna hiç kafanızı takmayın emin olun bazı seyahatlere yalnız gitmek daha heyecanlı. Kimseye uymak zorunda değilsiniz. İstediğiniz yere istediğiniz zamanda gidebilmenin özgürlüğünü yaşayın.

Şimdiden keyifli seyahatler dileriz! :)

Tüylenen Kazakların Temizlenmesi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html