Sevgilisini Mesajla İntihara Teşvik Etti, Suçlu Bulundu!

2 dakika okuma süresi

Sevgilisini Mesajla İntihara Teşvik Etti, Suçlu Bulundu!

Michelle Carter, sevgilisini mesajlarıyla intihara teşvik ettiği için kasıtsız adam öldürme suçundan 20 yıla kadar hapis yatacak! Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da

Şimdi sizlere alışılmışın dışında bir olay anlatacağız. Sevgilisine attığı mesajlar 3 yıldır peşini bırakmıyor, suçlu bulunuyor. Nasıl mı? Daha İyi Yaşam olara sizler için bu konuyu mercek altına aldık!

17 yaşındaki Conrad Roy, 12 Temmuz 2014'te, arabasındaki su pompasından çıkan karbonmonoksiti soluyarak intihar etti. Buraya kadar pek bir yok gibi görünse de Roy'un kız arkadaşı olan Michelle Carter, Conrad Roy'a psikolojik baskıyla intihara sürüklediği gerekçesiyle suçlu bulundu. 

Önceden akıl hastalığı geçmişi olup daha önce de intihara teşebbüs etmiş olan genç, korktuğu için arabadan çıktı. Ancak Carter ona tekrar arabaya binmesi yönünde bir takım kötüye teşvik mesajları attı. Mahkeme salonundaki ekrana yansıtılan ikili arasında geçen mesajlarda ise Michelle'in ölmeden önce Conrad'a kötü teşvik yaptığı ortaya çıktı. Michelle'in arabadan inen Conrad'a ise son mesajları şu şekilde;

 1. Yapman gerekiyor Conrad. Ne kadar ertelersen, o kadar içini yiyecek.
 2. Hazır ve hazırlıklısın. Tek yapman gereken jeneratörü çalıştırmak ve sonrasında özgür ve mutlu olacaksın. Artık ertelemek yok, beklemek yok.
 3. Söylediğin kadar çok istiyorsan, bugün yapmalısın.

Jürili seçim hakkından vazgeçen Michelle Carter, kaderini hakim Lawrence Moniz'in kararına bıraktı. Karara göre hakim, Carter'ı suçlu buldu ve 20 yıla kadar süren hapis talep edildi. 

Moniz, Carter'ın eylemlerinin "kötü niyetli ve umursamaz yönlendirmelerden" oluştuğunu söyledi. Özellikle Roy'u arabasına geri girmeye ikna ettiğinde. "Roy'un ona karşı olan duygularını bilerek arabaya geri dönmesi için yönlendiriyor. Roy'un yaşadığı anlam karmaşasını, korkularını, endişelerini bilerek." Aynı zamanda Carter'ın arkadaşlarına attığı mesajlardan, Roy'u kurtarmak için herhangi bir girişimde bulunmadığı ortaya çıktı. Carter polisi aramadı ya da ailesini, Roy'un nerede olduğunu bilmesine rağmen. "Basitçe bir tane talimatta bulunmadı: 'Arabadan çık." Bunları yapmak yerine ona arabaya geri binmesi konusunda talimat veren Carter, hükmü 3 Ağustos tarihine bıraktı.

Savcılar, mesajların ve aramaların geçtiği sırada 17 yaşında olan Carter'ın, Roy'u intihar etmesi için baskıladığını, ne zaman ve nasıl yapacağı konusunda talimat verdiğini, bu konuda endişelerini dindirdiğini ve ertelediğinde azarladığını tartıştılar. Carter'ın Roy'u hastalıklı hayat ve ölüm oyununda piyon olarak kullandığını ve yas tutan kız arkadaş rolüyle insanların sempatisini kazanmayı hedeflediğini iddia ettiler.

Carter'ın savunma ekibi, Roy'un zaten uzun süredir intihar düşünceleri içinde olduğunu, yıllardır kendi canını alma yolunda olduğunu söylediler. Psikiyatrist Dr. Peter Breggin, Carter'ın istemsiz olarak antidepresan etkisinde olduğunu, bunun da onu sanrı ve yanılgı dolu yaptığını iddia ederek Carter'ın suçlu bulunmaması talep edildi. Aynı zamanda psikiyatrist Breggin, antidepresan etkisinde olan Michelle'in sevgilisi için iyi bir şey yaptığını savunarak hareket etti dedi!

Karardan sonra kısa bir konuşma yapan Roy'un babası, savcılara ve hakime teşekkür ederek, "Ailemiz için çok zor bir zaman oldu ancak karardan memnunuz." dedi.

Kaynakça: BuzzFeed ve Onedio

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Korkunç Uyuşturucu: Flakka

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html