Selülitle Tanışın!

1 dakika okuma süresi

Selülitle Tanışın!

Selülit nasıl meydana gelir ve nasıl yok edilir?

Selülit nasıl meydana gelir ve nasıl yok edilir?

Bacaklarda oluşan en büyük sorunlardan biri de selülittir, yani çoğunlukla üst bacaklarda oluşan çirkin gamzelerdir. Bunları yok etmek gerçekten bir problemdir. İşin aslında selülit denen şey cilt yüzeyinin altında biriken  düzensiz yağ depolanmasından başka bir şey değildir.

Niye Olur?

Deri altında yağ hücreleri ile çevrili olan fibröz doku sütunları  vardır.. "Septi olarak bilinen bu sütunlar dengesini kaybedince  çevrelerinde yağ hücreleri oluşmaya başlar (sütunlar yağı barındırmak  üzere genleşemezler) ve selülit oluşumu başlar," diyor New York'lu  Plastik Cerrah Kevin Tahrani. "Dikey olan doğaları nedeniyle cepçikler halinde oluşan yağları yüzeye  doğru iterler ve ciltte sevimsiz çukurlar oluşur." Selülit kilonuzdan  çok yağ hücrelerinin yapısı, kolajen ve onları saran dokuya bağlı olarak  ortaya çıkar.

Nasıl Onarılır?

Yağ Eritici Bazı doktorlar vakum hareketleri ve döner başlıklarla yağ katmanlarını  eriterek fibröz dokuyu uzatmak üzere yapılan masaja dayanan  Endermolojinin (LPG) sadece kısa vadeli çözüm sunduğunu düşünüyor. Dalgalanmalara Son Selüliti azaltmanın en etkili yollarından biri cerrahi müdahale ile yağ  hücrelerini çevreleyen bantları kesmektir. Çok küçük bir kesi yapılır ve  kanül (liposuctionsırasında kullanılan ince sonda) kullanılarak bantlar  kırılır. Bu işlem sonucunda liposuction ile elde edemeyeceğimiz kadar  düzgün bir görünüme ulaşırız," diyor Dr. Tehrani. Gamze Dolgusu Selülitli bölgelerdeki derin oyuklara yağ ilavesi yapılabilir. (Septum  kesme ile birlikte uygulanabilir.) Çok derin oyuklar muhakkak dolgu  maddesi gerektirir-bazı doktorlar yağ yerine Radiesse'i tercih  etmektedir. "Onaylı çözüm değildir.) Cilt Şekillendiriciler Bunlar yağ eritmek için lazer, ısı, radyofrekans makinalarıyla birlikte  masaj tekniklerinin kullanıldığı ağrısız acısız yöntemlerdir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/kisa-hazirlikta-tursu-yapimi-12689.html