Selülit Yapan Yiyecekler

2 dakika okuma süresi

Selülit Yapan Yiyecekler

Selülit her kadının korkulu rüyası. Peki si selülit yapan yiyecekleri biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Yaz aylarınında gelmesi ile birlikte kadınların en büyük sorunlarından biri olan selülit de gün yüzüne çıkmaya başladı. Peki siz selülit yapan yiyecekleri biliyor musunuz? Bu yiyecekleri tüketmediğinizde selülit olma oranı oldukça azalıyor! 

Selülit Yapan Yiyecekler 

Çikolata 

Evet bizce de çikolata çok güzel ama üzgünüz : ( Çikolata ve şekerli gıdalar kadınların vücudunda selülit olma ihtimalini son derece arttırıyor. Bu yüzden yazın plajlarda özgüvenli dolaşmanız için çikolatayı ve şekeri kısmanız hatta kullanmamanız gerekiyor. 

Yağ 

Kızartma yağı, trans yağ ve doymuş yağ gibi vücuda zararlı olan yağları tüketmekten kaçının. Bunun yerine yemeklerinizde zeytinyağı kullanarak selülit oluşumunu durdurabilirsiniz. 

selülit

Bakliyat 

Artık kuru bakliyat tüketirken dikkat etmeniz gereken bir husus daha var. 100 gramında ortalama 350 kalori bulunan bakliyatlar gereğinden çok ve sık tüketildiğinde selülit oluşumunu arttırıyor. Selülitlerinizi düşünüyorsanız biraz pilava ara vermenizde yarar var : ) 

Tuz 

3 beyazdan biri olan tuz da fazlası sağlığa zararlı olması ile de vücudunuza zarar veriyor. Tuzlu yiyecekler kaçarak selülit sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz. 

selülit

Asitli İçecekler 

Asitli içeceklerin her konuda sağlığa zararlı olduğu biliniyor. Çok sık gazlı içecek tüketmek selülit oluşumunu ve bölgesel yağlanmayı arttırıyor. Selülitten kaçınmak için asitli ve gazlı içecekleri tüketmeyi bırakmalısınız. 

Pastane Ürünleri 

Unlu mamülleri barındırdığı hamurun mayalanmış olması nedeniyle vücudunuza zararlı bir besin. Elinizden geldiğinde bu tarz hamurlu yiyeceklerden kaçınmaya ve ekmek tüketimini en aza indirmeye çalışın. Sık tüketilen hamur işleri selülit oluşumunu hızlandırıyor ve vücudunuza geri dönüşünü fazla kilo olarak sağlıyor. 

selülit

Kızartma 

Meyve ve sebzelerin tüketimi selüliti azaltıyor olarak bilinse de nasıl tüketildiği son derece önemli bir detay. Patates, patlıcan, kabak vb. sebzeler kızartılarak yendiğinde vücudunuza selülit olarak geri dönüyor.  

Kafein 

Sık kahve tüketiminin selülit yapıcı etkisini biliyor muydunuz? Kahve içerken dikkat etmeniz gereken hususlar ise kahvenin kremasız ve şekersiz olması yönünde. Selüliti önlemek istiyorsanız da gün içerisinde bir fincan Türk kahvesi içmeli ve metabolizmanızı hızlandırmalısınız. 

Tuzlu Ayran 

Tuzsuz ayranın her ne kadar böyle bir etkisi olmasa da tuzlu ayran içimi selülite giden tüm yolları açıyor. Selülitin dostlarından olan tuzlu ayranı tüketirken daha dikkatli olmanızda yarar var. 

Selülit Masajı Nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html