Selülit Giderici Diyet

2 dakika okuma süresi

Selülit Giderici Diyet

Bikini sezonu açıldı! Selülitlerle başınız hala dertte mi?

Beslenme alışkanlıklarımızı düzenleyerek selülit oluşumunu engellemek ve oluşmuş selülit azaltmak imkansız değil hatta kolay. Hepimizin yaşadığı selülit problemlerinden beslenerek kurtulmak için işte size önerilerimiz ve diyet listemiz:

Sağlıklı beslenmek, selülitlerden korunmak ve zayıflarken selülitleri azaltmak için:

1- Günde 3 litre su tüketin.Su vücutta yağ yıkımını hızlandırıp lenf dolaşımını düzene sokarak, zayıflarken oluşmuş selülitlerin azalmasında büyük katkı sağlar.

2-Bol limonlu salata yemeye çalışın her fırsatta.

3- İçinde C vitamini ne varsa tüketin.Meyveler de C vitamininden zengin olduğundan beslenme ve diyet programınızda yer almalıdır limon, kivi, portakal, şeftali gibi. Biber ve maydanoz da salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

4-Kilo verirken ve selülitleri azaltırken proteini de ihmal etmemek gerekir. Daha çok hayvansal kaynaklı besinleri ne şekilde ve ne sıklıkta tüketeceğimizi bilmeliyiz.

Hayvansal kaynaklı besinler et, tavuk, balık kaliteli protein içermeleri açısından metabolizmanın hızlı çalışmasında ve zayıflarken kas kaybını önlemede; böylece yağ kaybını artırması sebebi ile diyet programlarında önemlidir. Bu önemin yanında zayıflarken selülitlerin de azalması için protein kaynağı olan et grubunu dengeli ve bilinçli tüketmemiz gerekir. Bunun için haftada 2 defa kırmızı et, haftada 2 defa tavuk haftada en az 3 defa balık tüketmeliyiz (ızgara olarak). Özellikle diğer gruplar azaltılıp balık daha fazla tüketilebilir. Çünkü balık zengin protein kaynağının yanında Omega-3(n-3), Omega-6(n-6) yağı içermesi ile dolaşımı düzenleyerek hem zayıflamaya, hem de selülitlerin azalmasına çok yardımcı olur.

Uzak durmamız gereken yiyecekler: Tuz. Hayvansal yağlar. Kızartma veya kavurma. Sakatatları tüketmeyin. Aşırı alkol almayın. 160-170 cm boyunda, 5-10 kg fazlası olan kişi için diyet listesi; Öncelikle günde 2- 2,5 litre su için ve 500- 1000 mg C Vitamini alın.

Sabah : 100 gr peynir (tuzsuz) 2 dilim kepek ekmeği Domates, salatalık, yeşil biber (tuzsuz)

Öğle : 1 tabak sebze yemeği 200 gr  kadar yoğurt 2 dilim kepek ekmeği Salata (tuzsuz)

Ara öğün: ( 16:00-17:00 civarı) 200 gr meyve (Kivi, yazın şeftali, kiraz, portakal tercihen)

Akşam : Haftanın 3 günü 400 gr balık 1 dilim kepekli ekmek Salata Haftanın 2 günü 200 gr et 1 dilim kepekli ekmek Salata Haftanın 2 günü 200 gr tavuk 1 dilim kepekli ekmek Salata Öğle ile akşam yemeği yer değiştirebilir Balık sayısı artırılıp et veya tavuk sayısı azaltılabilir. Selülit giderme önerilerimizi daha iyi yaşam olarak sizlerle paylaştık.

Siz en çok nerenizdeki seslülitlerden şikayetçisiniz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html