Sağlıklı Yaşama Açılan Kapı

4 dakika okuma süresi

Sağlıklı Yaşama Açılan Kapı

Akfarma Medical, sağlıklı yaşam merkezlerinde uzman doktorlar denetiminde detaylı Check-Up imkanıyla sağlıklı bir hayatın kapılarını aralıyor.

Son yıllarda tamamlayıcı tıbbın önemi gittikçe artıyor. Birçok hastalığın önüne geçen ve tedavisinde yardımcı olan bu ürünler ve cihazlar sağlıklı bir yaşamda etkisi oldukça büyük. Akfarma Medical Genel Müdürü Hacı Akdemir, sağlığın önemine dikkat çekerek, "İnsan hayatında en önemli şey sağlıktır. Sağlığımız güçlü olursa yaşama mutluluğumuz daha çok artar. Bizler genellikle bir sıkıntı yaşamadan bir sağlık kuruluşuna gitmiyoruz. Ancak normal şartlarda hiçbir şey olmasa dahi sağlık kontrollerinden geçmeliyiz. Çünkü kanser dahil birçok hastalık erken teşhisle tedavi edilebilir" dedi.

CHECK UP, TERAPİ CİHAZLARI, BİTKİSEL ÜRÜNLER

Akdemir, tamamlayıcı tıpta birçok uygulama da başarılı sonuçlar alındığını belirterek, "Kurumumuzda tıbbi nebevi ışığında, uzman doktorlar kontrolünde, modern cihazlarla doğal, organik bitkisel ve yöresel ürünlerle insanlarımızın hastalıklardan kurtulmasına vesile oluyoruz. Sağlıklı yaşam merkezlerimizde uzman doktorlarımızın denetiminde; vücudumuzda bulunan mikroorganizmaların yaydığı frekansları analiz eden erken teşhis ve detaylı Check-Up cihazlarımızla öncelikle merkezlerimizde, hastalıkları ve nedenlerini saptıyoruz. Ardından vücudumuzda bulunan zararlı mikroorganizmaları, Frekans Terapi cihazları ve Amerika ve Rusya’dan getirttiğimiz organik bitkisel  ürünler ve ülkemizde yetişen bitkisel ve yöresel ürünlerle etkisiz hale getirip, detoks, kupa çekme, ozon terapi v.b. integrative tedavi yöntemleri ile bir yandan hastanın vücudu toksinlerden arındırılırken bir yandan vücutta eksik bulunan vitaminler ve mineraller takviye ediyoruz. Ayrıca merkezlerimizde hastalarımızın kan grubuna ve hastalıklara bağlı olarak bir diyet programı tavsiye ediyoruz.

Birçok konuda daha geniş bilgi almak için www.akfama.biz  web adresine bakabilirler.

Ayrıca 0216 511 5767 ve  0549 371 7121 nolu telefonu da arayabilirler" diye konuştu.

Akfarma Medical’den bazı uygulamalar:

 BİO ANALİZ Biospect 21

Beyin dalgalarının analizi ile vücudumuzdaki organları oluşturan hücrelerin elektromanyetik alan değişikliklerini ölçerek yaptığı tanı sistemidir. Biyolojik nesnelerdeki bozulmalar artarak meydana getirdikleri organda hastalık diye adlandırdığımız safhaya gelinir. Biospect 21 tanı cihazı bu biyolojik nesnelerdeki değişiklikleri çok önceden algılayarak günümüzde erken teşhis dediğimiz süreçten çok daha önce teşhiste bulunmamıza yardım eder. Örneğin Kanser, diyabet ve hipertansiyon gibi sistemik hastalıklar bilinen klasik tıp yöntemleri ile tespit edilmeden veya klinik bulgu vermeden çok daha önce hastalanacak bölgedeki hücrelerde manyetik alan değişiklikleri başlar. Bu değişikliler tespit edildiğinde diyabeti örnek alırsak, diyabet adaylarını uygun diyetler düzenleyerek hastalığın klinik aşamaya gelmesi geciktirebilinir. Ayrıca periodik takibe alınarak risk faktörleri uzaklaştırarak kanseri önleyebiliriz.

  PARACELL Frenkans Terapi

Paracel cihazı bağışıklık sistemini güçlendirir,  Parazit, virüs, bakteri ve mantarları etkisiz hale getirir.  Ağrıları ve  iltihabı azaltır, kan dolaşımını duzenler ve normalleştirir. Bağ dokusu eklem ve omurgalarda iyileşmeler meydana getirir, toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

      paracell

DETOKS Ayak detoksu

Detox cihazı sağlıklı bir yaşam  için; hastalıkları önlemede,  yaşlanmaya karşı, zayıflamak  amaçlı ve erken bunamaya karşı çok iyi sonuçlar alınan elektronik bir cihazdır. Günümüzde sağlıklı yaşam merkezlerinde, alternatif tıp merkezlerinde, kuaförlerde SPA merkezlerinde, kaplıcalarda Otellerde sağlıklı yaşam kalitesini artırmak amacı ile daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Detoks cihazı enerjiyi arıtıcı bir cihazdır.  Detox banyosundan sonra rahatladığınızı ve enerjinizin artığını hissedersiniz.   Bu cihaz uzun süreli kullanımdan sonra sağlık kalitenizin artmasını sağlamaktadır.

DETOKS

 OKSİJENLİ SAĞLIK KABİNİ

Oksijenli Sağlık Kabini iyi bir detox programının en önemli ve en keyifli dakikalarıdır. Oksijenli Sağlık Kabini içerisindeki ısınmış oksijen gazı derinin arınma ve temizlenme kapasitesini, kan dolaşımı yolu ile ter bezlerinin aktivasyonunu sağlar. Nem ve ısı gözenekleri açar. Isınmış aktif oksijen gazı deriden kolayca emilir. Böylelikle aktif oksijen gazı kan dolaşımına girer. Tüm dokulara özellikle yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir.Oksijenli Sağlık Kabini ve Lenf drenaj yapan cihazlar Lenf dokusundaki toksinleri kolayca temizlerler. Oksijenli Sağlık Kabini ve Lenf drenaj uygulanan bir kişiye sanki üçüncü bir böbrek, ikinci bir akciğer sistemi ilave edilmiş gibi temizleniyor diyebiliriz Bugün ozon tedavisi, özellikle tıbbının kalıcı tedavi sunamadığı durumlar için kronik hastalıklar da gerçek bir alternatif oluşturmaktadır.1926 Alman DR.Otto Warburg kanserin hücre düzeyinde oksijen azlığından meydana geldiğini bildirmiş ve bu buluşu ile 1931 ve 1944 Nobel ödüllerini alarak, bu alanda 2 kez arka arkaya ödül alan tek kişi olarak tarihe geçmiştir.

KUPA

KUPA ÇEKME  VE  MASAJ

Kupa çekmenin diğer tedavi şekillerine nazaran en büyük avantajları travmatik olmaması, çabuk ve uzun süreli etkili olması ve ciddi yan etkilerinin bulunmamasıdır. İhtiyaç duyduğumuz tüm alanlarda  kolay kullanım ve tatbik imkanı sağlayabilmesidir.    

YARARLARI:

 • Hücrelerin beslenmesine yardımcı olur, kan dolaşımını hızlandırır.
 • Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak, organların daha sağlıklı çalışmasını sağlar.
 • Genellikle sırt bölgesinde oluşan ağrıları  tedavi eder.
 • Eklemleri güçlendirir, kireçlenmeyi tedavi eder, sinir sistemini güçlendirir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı