Sağlıklı Yağ Yaktıran 3 Temel Meyve

1 dakika okuma süresi

Sağlıklı Yağ Yaktıran 3 Temel Meyve

Sağlıklı bir şekilde yağ yakıp, zayıflamanıza yardımcı olacak o üç meyve Daha İyi Yaşam'da!

Meyve yemek aşırı derecede tüketilmedikçe zayıflamaya çok büyük fayda sağlamaktadır. Bunun en önemli nedeni meyvelerin bir çoğunun lifli ve sulu olmasıdır. Bir meyvede ne kadar çok lif ve su varsa o meyvenin zayıflama etkisi o denli yüksektir. Lifli ve sulu meyveler sindirim sisteminin hızlı çalışmasını sağlayarak yediğimiz besinlerin sağlıklı bir biçimde vücudumuzdan atılmasını sağlar. Şimdi vücudumuzun yağ yakmasını tetikleyen 3 altın meyve nelermiş bakalım;

1. Yeşil Elma

Elma, sağlıklı beslenmek ve kilo vermek için en uygun meyvedir. 100 gram elma ortalama 55 kcal'dir. Aynı zamanda elmada B grubu vitaminleri, C vitamini bolca bulunmaktadır.  Kalorisinin düşük, lif içeriğinin yüksek olması nedeniyle yağ yakımını olumlu olarak etkiler.Antioksidan içeriği kanserden koruyucu etki gösterir.''Günde bir elma yiyenin evine doktor girmez.'' diye eskilerden gelen bir lafı hatırlatmak isterim.

2. Karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi 100 gram karpuz 30 kcal'dir. Karpuz A, C vitamini, potasyum minerali yüksek, lif içeriği düşük fakat su ve karbonhidrat oranı yüksek  bir meyvedir. Diyet yaparken tüketilecek karpuz miktarına dikkat edilmelidir.

3. Kayısı

Kayısının faydaları yağ yakmak ve bağırsakları çalıştırmak değil sadece en başta cildi nemlendirmek ve beslemek. Lif bakımından oldukça zengin olan kayısının 100 gramı 50 kcal' dir. Diyet yaparken tüketilecek kayısı miktarına dikkat edilmelidir. Demir bakımından oldukça zengindir ve kansızlık tedavisinde kullanılır. Lif bakımından zengin olduğundan vücutta ki  ve kanda ki toksinlerin atılımını sağlar. Akciğer ve cilt kanseri  kanserine  karşı koruyucudur.  Raşitizm gibi gelişme bozukluğu rahatsızlıklarını engeller, gelişme çağında ki çocuklar için oldukça yararlı bir besindir.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html