Sağlıklı ve Ucuz Beslenme Yolları

1 dakika okuma süresi

Sağlıklı ve Ucuz Beslenme Yolları

Sağlıklı ve Ucuz Beslenme Yollarını sizler için derledik!

Her zaman eti, balığı, kaşar peynirini, balı kolayca bulamıyoruz yada sürekli alamıyoruz.Sağlıklı beslenmek için para lazım diyorsanız endişelenmeyin çünkü yanılıyorsunuz. Çünkü, sağlıklı beslenmenin de ekonomik yolları mevcut!

Mesela, vücudun protein ihtiyacını et yerine kuru baklagiller ve yumurtadan karşılayabilirsiniz.Üstelik çok çok daha ucuz beslenme oluyor. Düşük gelirli aileler enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ete balığa göre çok daha ucuz olan tahılların yanında, bir miktar kuru baklagil ve yumurta alabilir.

Koyu yeşil yapraklı sebzeler vitaminlerin bir çoğu ve bazı minerallerden dolayı zengindir.Özellikle ıspanak, semizotu, pazı, roka, nane, tere, maydanoz gibi koyu yeşil yapraklı sebzeleri tercih edebilir. Meyvelerden tercihen elma, muz çok daha ucuzdur.

Yine tabii ki mevsimine göre sebze ve meyve almalısınız. Mevsiminde yetişen sebze ve meyveler turfanda olanlardan daha ucuz, daha lezzetli ve daha besleyicidir." Süt, gazlı içeceklerden daha besleyicidir, hatta fiyatı daha ucuz veya aynıdır.

Pekmez, baldan besleyicidir ve fiyatı daha ucuzdur. Elma, muz değerindedir ve fiyatı daha ucuzdur.

Yapraklı marul, göbeklisinden daha besleyicidir ve fiyatı daha ucuzdur.

Bulgur, pirinçten besleyicidir ve fiyatı daha ucuzdur. Lor peyniri, kaşar peynirinden daha besleyicidir ve fiyatı daha ucuzdur.

Ekmek, etimek ve galeta gibi ürünlerle aynı değerdedir ve fiyatı daha ucuz veya aynıdır.

İstavrit, lüfer değerindedir ve fiyatı daha ucuzdur. Yumurta, et değerindedir ve fiyatı daha ucuzdur.

Mercimek, et kadar besleyicidir ve fiyatı çok daha ucuzdur. Mevsimlik sebze ve meyve, turfanda sebze ve meyveden daha besleyicidir ve fiyatı daha ucuzdur.

Bu ucuz beslenme yollarını sizde denediniz mi?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html