Sağlıklı mucizevi granola!

1 dakika okuma süresi

Sağlıklı mucizevi granola!

İş hayatının mecburiyetlerinin sağlığınızı bozmaması için bu besinleri tüketin!

Çalışma hayatı güzel, hoş ama bütün gün iş yerindeyiz,hareket halinde değiliz ve oturuyoruz.. Ofis hayatının tadına bakmış olanlar çok iyi bilirler ki; ofiste sürekli çikolataydı,ikramdı,pastaydı, bisküviydi elden ele ikram edilir. Hem de bu durum bikereyle kalmaz gün içinde birkaç kez tekrarlanır!

Ancak ofisteki yemek alışkanlıkları diyabete neden olabilme potansiyeli var. Yemeklerden önce ya da sonra düşünmeden ağzımıza atmaya devam ettiğimiz atıştırmalıklar farketmeden bizi sinsice tip 2 diyabete adım adım götürür. Yine de geri dönüşü var neyseki.Uzmanlar ofiste atıştırma isteği duyduğunuzda yiyebileceğiniz ideal yiyeceği belirledi:

Ceviz ve Granola!Ceviz! Üstelik, canınız ofisteyken bir şeyler çektiğinde elinizin altında bulunduracağınız cevizden her gün 10-15 gram kadar (yani altı veya yedi tane) yediğinizde vücudunuzun kanser ve daha birçok hastalığa karşı sizi korur.

Mucizevi Granola

Doğal yiyeceklerde bu kez doğal granola karşımızda. Granola'yı kolayca tüketmek için meyvelerle tüketebilirsiniz.Zararı olan şeker yerine, doğal elma suyu ilave ediliyor ve Ege'den gelen doğal sızma zeytinyağıyla fırınlanıyor. Granolalar lif, protein, mineral ve vitamin bakımından zengin bir alternatif haline geliyor.Bir de! Kullanılan malzemeler ürünün reçetesindeki tüm malzemeler herkesçe okunup, anlaşılabilir ve bilinen doğal maddelerden oluşuyor. Anne eli değmiş gibi özenle hazırlanan "basit, lezzetli ve olduğu gibi" olan granolalar beslenme düzenine dikkat eden ve sağlığını önemseyenlerin yeni dostu olacak.


Yeşilçayın Önemi ve faydalarını Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Gönül Ateşsaçan anlatıyor;Editörün Seçimi; Kadinlarkulubu.tv Beslenme Önerileri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html