Sağlıklı Kıyafet Seçme Yöntemleri Nelerdir?

2 dakika okuma süresi

Sağlıklı Kıyafet Seçme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı kıyafet seçme yöntemlerini Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Kıyafet ve ayakkabı alırken çoğumuzun yaptığı bir hata rengine ve modeline aldanıp sağlık yönünü düşünmemek. Sağlığımızın olumsuz etkilenmesinde sadece yediğimiz, içtiğimiz maddelerin değil giydiklerimizin de önemli büyük.

Sağlıklı Kıyafet Seçme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlığımızı bozmamak için sağlıklı kıyafet seçme yöntemleri nelerdir? Alırken nelere dikkat etmek gerekir? Sorularının cevabını yazımızda yer vermeye çalıştık.

Doğru kıyafet tercihi ile sağlığını güvence altına alarak yaşamak isteyenler, mevsimlere, havaya göre kıyafetini seçmeli ve kumaşın kalitesini, yapısını da önemsemeli. Vücudu sıkan, teri emmeyen, kışın üşütüp, yazın terleten, yapısında kimyasallar bulunan kıyafetler sağlıklı giyimden çok uzak.

kıyafet

Sağlıklı kumaş çeşitleri

Isıtıcı nitelikte olan her türlü yünlü kumaşlardan ve havlulardan üretilen kıyafetler insanın kendi sıcaklığını da alınca iyice ısıttıkları için kış kıyafeti olarak tercih edilir. İpek, pamuk, keten bezinden yapılmış kıyafetler ise insan bedenini soğuttuğu için yazın giyilmesi daha iyi olur.

kıyafet

Sağlıklı kıyafet seçme yöntemleri nelerdir?  Kıyafetleri alırken ve giyerken kumaşlarına dikkat etmek, yazın yün, kışın keten elbiseler giymemek. Mevsimine göre kumaş seçilmezse bu durum apaçık hastalıklara davetiye çıkarmış olur. Yazın terletip kışın üşüten kıyafetler bel ve boyun sağlığımız için de ciddi tehlike oluşturur.

kıyafet

Kıyafetlerdeki kimyasal tehlikeler

Vücudumuzu her türlü dış etkiden koruyan ilk baraj cildimiz. Cildimizle direk temas eden kıyafetlerin dokularının doğal olmasına ve kimyasal madde barındırmamasına dikkat etmeliyiz. Bu durum cildi çok daha hassas olan ve daha çabuk hastalanan bebekler ve çocuklarda büyük önem taşır.

kıyafet

Sağlıklı kıyafet seçme yöntemlerine örnek olarak sağlığa zararlı kimyasallardan arınmış olması gerekir diyebiliriz. Vücudu saran kot pantolonlar ne kadar zararlı ise cilde rengini bırakanlar ondan daha da zararlı. Alınacak kıyafetlerde, zehirli kimyasalların olmadığı veya bu kimyasalların belirli sınırı aşmadığını gösteren güvenceyi görmek gerekir.

Siz sağlıklı kıyafet seçme yöntemlerine uyuyor musunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html