Saçlarınızı yüz şeklinize göre kestirin

2 dakika okuma süresi

Saçlarınızı yüz şeklinize göre kestirin

Beğendiğiniz saç modeli yüzünüze uygun mu? İşte yüz tiplerine göre saç modelleri...

Beğendiğiniz saç modelleri bazen sizde hoş görünmeyebilir. Bunun nedeni yüzünüzün o saç şekline uygun olmamasıdır. İşte size, yüz şeklinize uygun saç kesimleri..

yuvarlak-yuz-kas-sekli

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİ ‘’Hacimli saçlar ile ovalleşmeli’’ Yuvarlak yüzlere sahip olanlar, yüzlerini ovalleştirecek saç kesimini tercih etmelidir. Yuvarlak yüzler için başın üstünde hacimlenen saçlar öneriliyor. Bu anlamda asimetrik saç kesimi, yüzü oval göstermek konusunda yardımcı olacaktır. Hacimli saçlar için bakım yapmayı da unutmamalı. Omuz hizasında kesimler tercih edilmeli Bu yüz şekline sahip olanların saç uzunluğu omuz hizasında olmalıdır. Ancak saçınız kısaysa da üzülmeyin, çene hattından aşağıya doğru katlar kestirerek yuvarlak yüzünüz için ideal bir saç elde edebilirsiniz. Böylece saçlarınız genişler ve yeleler yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar. Ayrıca uzun akıcı bukleler ve dalgalı saçlar da mükemmel bir görünüm verecektir. Uzmanlar, kulak yüksekliğinde bir atkuyruğu yapmanın da yüzün oval görünmesine yardımcı olabileceğinin altını çiziyor. Bunun için saçlarınızı ikiye ayırarak geriye doğru yapıştırın ve kulağın üzerinde bir mesafede atkuyruğu yapın.

oval yüz şekli

OVAL YÜZ ŞEKLİ Yumuşak dalgalar İşte şanslılar grubu. Oval bir yüze sahipseniz, sizin için şanslı demek doğru olacaktır. İster spor, ister klasik, ister modern, her türlü modeli kullanabilirsiniz. Kısa, uzun, düz, dalgalı, kıvırcık, bağlı veya açık. Ancak en mükemmel hangisi derseniz? Omuz boyunda uzunluk, saçı ortadan ayırarak yumuşak dalgalar oluşturmak ve bunların büyük dalgalar olmasını sağlamak, oldukça romantik bir etki yaratacaktır. Dalgaların kalıcı olması için de bukle belirginleştirici spreyleri kullanılabilir. Ayrıca omuzun biraz yukarısında kesilmiş saçları içe ve dışa doğru karışık tarzda şekillendirmek de muhteşem görünmenizi sağlayacaktır. kare yüz şekli

KARE YÜZ ŞEKLİ Kıvırcık saçlar tercih edilmeli Kare yüze ve uzun saçlara sahipseniz, saçlarınızı su gibi aşağıya doğru akıtın. Hafif dalgalar da yüzünüzü ince gösterecektir. Çene hattından aşağıda duran uzun saçlar yüzünüzü incelterek kare görüntüden kurtulmanızı sağlar. Uzmanların kısa saçlı kare yüzlülere önerisi ise, biraz hileli davranmak. Kıvırcık saç veya dalgalı saç kullanın ve tam çene kemiğinde kesimi bitirin. Eğer saçlarınız kendi yapısında kıvırcık ya da dalgalı değilse de üzülmeyin, saç köpükleri ile saçlarınızı kolayca bu forma sokabilirsiniz. Saçlarınız uzunsa, omuzlara kadar düzleştirip, omuzdan aşağısında dalga oluşturun ve dikkati saçın uçlarına çekin. İsterseniz Demi Moore gibi dümdüz, tek renk ve uzun kullanmak da yüzünüzü ince ve uzun göstermekte yararlı olacaktır.

üçgen yüz şekli

KALP TİPİ-ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİ Dolgun saçlar Yüzünüzün alt kısmı dar üst kısmı geniş ise kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinde en ideal saç kesimi; saçı çene hattına kadar düz indirip, çene boyunda hacimlenmesini sağlamak ve alnın bir kısmını saç modeliyle kapayarak üstteki orantısızlığı yok etmek olacaktır.   Kaynak: Evoria

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html