Saçları Kışa Hazırlama

2 dakika okuma süresi

Saçları Kışa Hazırlama

Soğuk havaların hakim olmaya başladığı şu günlerde saçlarınızı kışa hazırlamaya ne dersiniz?

Yaz aylarının etkisini kaybetmesiyle hakim olmaya başlayan soğuk havaların saçlarınıza da olumsuz etkisi olacaktır. Bu nedenle saçlarınızdan yana hayal kırıklığı yaşamamak için bir takım bakım çalışmaları yapmanız gerekir. Yaz aylarında yaptığınız uygulamalardan vazgeçmeniz gerekebilir. Şimdi sizlere saçları kışa hazırlama yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Eğer saçlarınıza yeterli bakım ve değişimleri uygulamazsanız saçlarınızda cansızlık ve mat görünüm hakim olacaktır. Bu da sizi olumsuz etkileyecektir. Saçlarınız bu yönde alarm verdiğinde anlamalısınız ki saçlarınızın ekstra bakıma ihtiyacı var. Saçlarınıza yaptığınız bakımla kalitesini kaybetmiş olan saçlarınız tekrar canlılık kazanacak ve siz de kışın keyfini içiniz rahat yaşayacaksınız.

İşte birkaç adımda saçları kışa hazırlama

Saç serumlarına ağırlık verin

Soğuk havaların etkisiyle birlikte saçlarınızda yıpranma daha da artacaktır. O nedenle saç serumlarını daha sık kullanın. Saç uçlarına uygulayacağınız saç serumlarıyla saçlarınız daha bakımlı ve parlak görünecektir.

Isı kullanımının dozunu ayarlayın

Isı kış mevsiminde de olsa saçlara zararlıdır. Biliyoruz kışın saçları kurutmadan doğal halde kurumasını beklemek imkansız ancak ısı kaynaklı şeylere çok fazla yüklenmemek gerekir. Saçlarınızı kuruturken çok sıcak ayarda olmasın ve ısıyla şekillendireceğiniz zaman mutlaka koruyucu krem kullanın.

Maske uygulamalarına geçin

Saçlarınızı kıza hazırlamak adına her hafta mutlaka nemlendiren saç maskesi uygulayın. Uyguladığınız bakım maskeleri saçlarınızı toparlayacak, besleyecek ve sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Nem desteğini arttırın

Saçlarınıza uygulayacağınız nem desteği sadece maskelerle sınırlı kalmamalıdır. Unutmayın ki cildiniz gibi saçlarınızın da sürekli neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle her duşta saçlarınıza saç kremi uygulayın.

Şampuanınızı mutlaka değiştirin

Saçlarınıza sürekli aynı şampuanı kullanmayın. Özellikle kış mevsimine geçerken şampuanınızı bunan uygun seçin. Saçlarınıza kullandığınız şampuanı arada değiştirdiğinizde saçlarınızın canlandığını göreceksiniz. Sürekli kullandığınız şampuanlar saçlarınızda sönüklüğe neden olacaktır.

Saçlara uygulanacak doğal çözüm:

Saçlarınıza bunların dışında uygulayacağınız bir yöntem daha var. O da yumurta maskesi. Hemen tiksinmeyin öyle saçlara öyle bir etkisi varmış ki. Yumurta maskesi kuruyan,  bakımsız ve yağlı saçların bir nevi ilacı niteliğinde.

Yumurta maskesi için malzemeler:

1 Adet yumurta

1 Bardak süt

1 Adet limon

2-3 yemek kaşığı zeytinyağı

Saydığımız bu malzemeleri iyice karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Bu karışımı saçlarınızda 5-10 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Sizin saç bakımı için tavsiyeleriniz nelerdir?

Saç köklerini güçlendirmek için tarçın kürü

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html