Saçları Besleyen Doğal Maskeler Nelerdir?

1 dakika okuma süresi

Saçları Besleyen Doğal Maskeler Nelerdir?

Düzenli olarak uyguladığınız doğal maskelerle saçınıza sağlıklı bir görünüm ve ihtiyacı olduğu nemi kazandırabilirsiniz.

Her kadın, saçlarının sağlıklı ve parlak görünmesini ister. Güzelliğin ve bakımın simgesi haline gelmiş saçlarınıza gereken özeni göstermelisiniz. Kuaförde yapılan işlemlerin dışında, sizinde uygulamanız gereken bazı önemli noktalar var. Saçlarınızın her zaman parlak ve göz alıcı olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenlerin başında şampuan seçimini doğru yapmak geliyor. Saçınıza zarar vermeyecek, kimyasal içerik bulundurmayan şampuan ve saç kremleri kullanmalısınız. Ayrıca düzenli olarak saçınızı besleyecek maskeler uygulamanız gerekiyor.

Saçları besleyen doğal maskeler nelerdir?

Her saç tipi nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Düzenli olarak uyguladığınız doğal maskelerle saçınıza sağlıklı bir görünüm ve ihtiyacı olduğu nemi kazandırabilirsiniz.

 • Kuru saçlar neme en ihtiyaç duyan saç tiplerinin başında geliyor. Saçlarınız kuruysa saf zeytinyağıyla bir yumurta akını macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Yumurta saçı besleyen en önemli doğal ürünlerden biridir. Hazırladığınız karışıma balda ekleyebilirsiniz. Bal saçı nemlendirir ve parlaklık sağlar. Nemli saçınıza bu maskeyi diplerden uçlara kadar uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla saçlarınızı yıkayın.
 • Yağlı saçların nemli olduğuna dair yanlış bir inanış var. Yağlı saçlarda düzenli olarak nem desteğine ihtiyaç duyar. Yağsız yoğurt ve bir yumurtayı iyice çırpın. Hazırladığınız maskeyi saç diplerinizden başlayarak uçlara kadar yedirin. Maskeyi 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyebilirsiniz. Maskeyi arındırdıktan sonra şampuanla yıkayın.

Saç

Saçların yıpranmaması için neler yapılmalıdır?

Saçları çok sık yıkamak kurumasına ve kolayca kırılmasına sebep olur. Saçlarınız kuruysa 3 güne bir, eğer yağlıysa iki güne bir yıkamalısınız. Saçlarınızı ılık suyla yıkamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Çünkü sıcak su saç diplerinin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Saç şekillendiriciler de saçı yüksek ısıya maruz bıraktığından kolayca yıpranmasına sebep olur.

Saçlarınızın güzellik sırrı ona nasıl baktığınızda gizli. Yıpratıcı şeylerden kaçınırsanız, düzenli olarak besleyici maskeler uygularsanız saçlarınız sağlıklı ve bakımlı olacaktır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html