Saçınız yaza hazır mı?

1 dakika okuma süresi

Saçınız yaza hazır mı?

Yaz geliyor. Güneş ışınlarının saçta yıpratıcı etkisi olduğu biliniyor. Peki ya saç detoksu ile bundan kurtulmak mümkünse?

Yaz geliyor. Güneş ışınlarının saçta yıpratıcı etkisi olduğu biliniyor. Peki ya saç detoksu ile bundan kurtulmak mümkünse?
Hollywood ünlülerinin de yaptırdığı bu uygulama saç derisini yağ, kir ve toksinlerden arındırıyor. Boyadan ve fönden yıpranan saçların toparlanmasını sağlıyor ve saç dökülmesini önlüyor. Düğün, mezuniyet ve yaz hazırlıkları başladı  Sadece vücudunuzun değil, saçınızın da detoksa ihtiyacı var. Saç Sağlığı Uzmanı Evrim Bayraktar, "Aynı yüzümüzde olduğu gibi, saç derisi de zaman içinde yağ, ter, kir ve ölü derilerin birikimiyle tıkanabilir. Bu durumda saç derisi elastikiyetini kaybeder ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Saç deri sağlığı, saç üretiminin sürmesi, saç kalitesi ve saçın canlılığında hayati rol oynar. Saç detoksu, saç derisinin arınmasını ve saç kılıflarının derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir anti-aging uygulamasıdır. Saç kalitesini iyileştirmek ve saç kaybını azaltmak amaçlı kullanılır" diyor. Masajla uygulanıyor Bu uygulamanın boya sonrası saç derisinde kalan kimyasal maddelerin zararlı etkilerini yok ettiğine de dikkat çeken Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Özellikle hassas, yağlı, kepekli ve kaşıntılı ciltlerde ve cansız saçlarda bu uygulama çok etkili. Kullanılan ürünler saç derisinde kepek ve hassasiyete sebep olan bakteri ve mantar oluşumunu önlüyor." Dünyaca ünlü Hollywood yıldızları Kate Winslet'in de tercih ettiği uygulama, mat, sönük ve cansız saçları canlandırıyor. Saç detoksu, faydası klinik çalışmalarla kanıtlanmış kozmetik solüsyonlarla gerçekleştiriliyor. 20 dakikalık terapi seansları özel bir masaj eşliğinde yapılıyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html