Saça Keratin Bakımı Yapmak Zararlı mı?

1 dakika okuma süresi

Saça Keratin Bakımı Yapmak Zararlı mı?

Saçlarınıza bakımı yaptırmak istiyorsunuz ancak zararı olur mu diyorsanız hemen öğrenin!

Saça Keratin Bakımı Yapmak Zararlı mı?

Bu bakım işlemini saçlarına yaptıracak olan kadınların akıllarındaki en büyük soru keratin bakımı yaptırmak zararlı mıdır sorusudur. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki saça bu bakım işini yapmanın hiçbir zararı yoktur. Ancak bu bakım işlemini belirli aralıklar ile ihtiyaç olduğunda yaptırmak gerektiğini unutmamalıyız. Keratin bakımının zararı olmadığı gibi aksine yararı vardır, bu işlemi saça vitamin verilmesi olarak düşünür iseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Keratin bakımı yapılan hafif dalgalı saçlar fönlü gibi durmaktadır.

Kadınlar saç bakımlarına çok önem vermektedir ve bunun için saçlarına keratin bakımı yaptırmaktadırlar. Keratin bakımı yıpranmış olan saçların yeniden canlanmasını ve sağlığına kavuşmasını sağlar, kırık olan saçların uçlarının onarılmasını sağlar, saçlardaki elektriklenme sorununu engeller.

saç

Keratin kullanılan saçlar daha parlak bir görünüme sahip olurlar. Keratin bakımınızı saçlarınızda bu şikâyetleriniz var ise yaptırabilirsiniz. Keratin bakımı saçları 3 aya kadar korumaktadır. Saçlarımıza uyguladığımız fön, maşa, boya gibi işlemler saçın keratin oranının düşmesine sebep olur aslında bu bakım işlemi saçta var olan ancak bizim bunu kaybetmiş olmamız ve yeniden yükletiyor olmamızdır.

Bu bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gereken şey keratin saça yüklenir iken presleme yöntemi kullanılıyor ise saçınızın pres içerisinde çok kalmaması olacaktır. Pres içerisinde çok kalan saç kötü bir görünüme sahip olacaktır. Keratin bakımı zararlı bir işlem değildir, zararı olan şey yanlış kuaför tercihinde bulunmaktır.

İşlemi yaptırmak istediğimiz kişi işinde tecrübe sahibi birisi değil ise ufacık işlem olan bu bakım işinde mağduriyet yaşarız. Kuaförün kullandığı keratinin cilde zarar vermeyen ürünlerden olmasına dikkat etmeniz gerekir, bazı keratinlerin içerisinde cilde zararı olan kimyasallar bulunur. Bu kimyasalların olmadığı keratini tercih etmeniz bakım sırasında zarar görmenizi engeller.

Saçlarınıza keratin bakımı uyguladınız mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı