Saç uzatmanın püf noktaları!

1 dakika okuma süresi

Saç uzatmanın püf noktaları!

Saçlarınız hızlıca uzasın istiyorsunuz ama olmuyor mu? Bir de bu yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz. İşte saç uzatmanın püf noktaları..

Saç bir kadını güzel gösteren en doğal aksesuralarından biridir. Bu yüzden kadınlar saçlarının her zaman hoş görünmesini ister. Kimileri kısacık saçlardan hoşlanırken kimileri ise upuzun saçları olsun ister. Hatta bazıları kesmeye bile kıyamazlar. Bazılarının saçı çabuk uzarken bazılarının ki aylar alabilir. İşte bu süredi daha aza indirmek için sizler için saç uzatmanın püf noktalarını derledik.. Bakalım nelermiş bunlar:

1. SAÇ DERİNİ İYİCE TEMİZLE

Saçlarının kolay uzamasını istiyorsan saç diplerinin iyice temiz olduğundan emin olmalısın. Bu nedenle saç diplerine uygun şampuanı şecip saçına masaj yaparak uygulamalısın. Saç uzamasında saç temizliği önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise saçlarını uzatmaya çalıştığın dönemde saçların dökülmeye başladığında ona uygun şampuan seçmelisin.

2.SAÇLARINIZI NAZİKÇE TARAYIN

Saçlarını günlük bir defa tara ve bu nazikçe olsun. Günlük taranan saçlar kan dolaşımını arttırdığından dolayı uzama daha sağlıklı olacaktır.

3.SAÇLARINA SÜREKLİ DOKUNMA

Elini saçlarından ayıramıyorsan yağlanmaya ortam hazırlıyorsun demektir. Buda doğal olarak dökülmeye neden olacaktır. Yağlanan saçların saç derisindeki sebum dengesi bozulur ve dökülmeye neden olur.

2016 Trend Saç Modelleri Nelerdir?-Kadınlar Kulübü TV

4. SAÇLARINI SÜREKLİ TOPLAMA

Siz de sürekli saçlarını topuz yapanlardanmısınız? Eğer öyleyse saç kökleriniz sürekli toplanmaktan ve saç tellerinizin sürekli gerilmesinden dolayı saçlarınızda yoğun dökülmeler meydana gelecektir. Saçlarınızı olabildiğinde rahat bırakın.

2016 Trend Saç Renkleri Nelerdir?-Kadınlar Kulübü TV

5. SAÇLARINDA YÜKSEK ISI KULLANMA

Saçlarını uzatmaya başladığın dönemde mümkün olduğunca saçlarına fön, saç düzleştirici ve maşa tarzı şeyler kullanma. Fazla sıcağa sürekli maruz kalan saçlar çabuk yıpranacağından kırılıp dükülmeye başlayacaktır.


 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 5
  emoji
 • 4
  emoji
 • 2
  emoji
 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 2
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html