Saç Renginizi Korumanız İçin 7 Öneri

2 dakika okuma süresi

Saç Renginizi Korumanız İçin 7 Öneri

Daha İyi Yaşam'dan boyalı saçınızın rengini korumanız için tüyolar!

Bazen bir heves bazen beyaz bir saç teli yüzünden saç rengimizi değiştiririz. Bazılarımız saçlarını kuaförde boyatmayı tercih ederken, bazılarımız ise evde kendi imkanları ile boyarlar.

İlk boyadan sonra saçımızı düzenli olarak boyamaya başlarız. Zaman ayırıp ile emek veya para vererek boyattığımız saçlarımızın rengini uzun süre korumak da önemli bir konu haline geliyor! Saçınızda boyanın, akmadan daha uzun süre kalması için neler yapmanız gerekir, hiç araştırdınız mı?

Zaman içerisinde saç rengimiz dış etkenler sayesinde akıyor, soluyor. Boyama işlemini sık sık yapmakta saçlarımızın sağlığı açısından iyi bir şey değil. Uzmanlar, saçların 4 ila 6 haftada bir boyanmasını öneriyor.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere saçlarınızı rengini nasıl koruyacağınız konusunda 7 öneri sunuyoruz!

Şampuanı az kullanın

Saç renginin akmaması için saçlarınızın temizliğinden ödün vermeyin. Ancak çok fazla şampuan kullanımı gerçekleştirerek saç rengini korumak pek de mümkün değildir. Şampuan kullanımını olabildiğince azaltmaya özen göstermelisiniz.

Mutlaka saç kremi kullanın

Saç boyasını koruyucu nitelikteki bir saç kreminin kullanılması öneriliyor.

Saçlarınızı ılık su ile yıkayın

Saç renginin akmaması için saçların çok sıcak ve kireçli su ile yıkanmaması gerekiyor. Bunun yanında, saçlarınızı kesinlikle az su ile, yavaş şekilde yıkamanız gerektiğini unutmamalısınız!

Güneş koruma faktörlü saç spreyi kullanın

Saç rengini korumak için yapılması gereken bir diğer şey de, güneş koruyucu saç bakım ürünlerinin kullanılmasının gerekliliğidir. Bu sayede saç rengini korumak için güneş ışınlarının zararlı etkileri ile baş etmek durumunda da kalmamış olursunuz.

Bakım maskesi ve bakım kürü uygulayın

Saçlarınıza uygun bir bakım maskesi ile bakım kürleri uygulamanız da öneriliyor.

Kalın saç teline sahip olanların bu bakım kürlerini sadece saç tellerinin uç kısımlarına uygulamaları öneriliyor.

Renk koruyucu ürünler kullanın

Saç rengini korumak için renk koruyucu ürünleri de haftada bir sefer kullanmak, saç renginin akmaması için etkili olacaktır.

Havuza girmeden saçlarınıza bebe yağı sürün

Son olarak havuza girmeden önce saçlara bebe yağının uygulanmasının gerekliliğidir. Bu sayede saçların klor ve diğer minerallerden koruyabilirsiniz.

Işıl ışıl saçlar ile daha güzel günlere : )

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html