Saç Dökülmesini PRP ve Mezoterapi İle Durdurmak Mümkün

Saç Dökülmesini PRP ve Mezoterapi İle Durdurmak Mümkün

Saç dökülmesinin önüne geçen tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şey Daha İyi Yaşam'da!

Günümüzde kadınların ve erkeklerin en çok karşılaştığı sorunlardan birine değineceğiz: Saç dökülmesi...

Saç dökülmesinin daha çok erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınlar da bu sorundan muzdarip. Peki, saç dökülmesinin önüne nasıl geçilir? Saç dökülmesi nasıl tedavi edilir?

Saçların fizyolojik yapısında gerçekleşen zayıf düşme ve incelmeden kaynaklı olarak dökülen saç diplerine uygulanan enjeksiyonlar ile saçın güçlenmesi sağlanır. Uygulanan yöntemler arasında Platelet Rich Plasma (PRP) ve saç mezoterapisi bulunuyor.

Daha İyi Yaşam, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’ün saç dökülme tedavisi hakkındaki bilgilerini sizler için derledik!

PRP nedir?

PRP, kişinin kendi kanı özel işlemlerden geçirilerek trombositten daha zengin hale getirilerek hastanın saç köklerine enjekte edilir. Trombosit sayısı en üst seviyeye çıkarılarak saç köklerini onararak canlandırması sağlanır. Bu sayede saç dökülmesinin durdurulmasına, dökülen saçların yeninden çıkmasına, var olan saç köklerinin canlanmasına ve saçın kalitesini artmasına yardımcı olunur. Bu yöntem, kısa süre içerisinde etkili sonuçlar verir.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi, saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam süresi daha uzun saç telleri üretebilmesi için aktif hale getirilmesi işlemidir. Saç mezoterapisinde ilaçlar küçük dozlarda bölgesel kullanılır. Bu yöntemin yan etki riski bulunmaz. Ayrıca bu işlemin sonuçları da oldukça etkilidir.

PRP ve saç mezoterapisi saç derisini besler

PRP ve saç mezoterapisi, var olan saçların korunup canlanmasını sağlayan alternatif tedavi yöntemleridir. Bu tedavilerin hedefi; saç derisinin ihtiyacı olan protein, vitamin ve besleyici maddelerin dengelenmesini sağlamaktır.

PRP ve saç mezoterapisi nasıl gerçekleştirilir?

Her iki işlem de enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilir. İnce uçlu iğneler ile PRP ya da mezoterapi sıvısı saç köklerine enjekte edilir. Uygulamadan önce herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmemesi için saç köklerini anestezi özelliği olan sıvı sürülür. Bu sayede, ağrısız, acısız ve ameliyatsız işlemlerdir.

PRP ve saç mezoterapisi, saçlı derideki kan dolaşımını hızlandırır, saç köklerini güçlendirerek kalınlaştırır. Mezoterapi ise ince iğneler ile saç köklerine besleyici sıvı enjekte edilmesidir.

Mezoterapi tedavisi haftada bir kez 30 dakika süre ile uygulanan ve ortalama 8 hafta boyunca uygulanan bir yöntemdir. İçeriğinde protein, çok sayıda vitamin ve mineral bulunan bu sıvının vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur.

Saç ekimine faydası nedir?

Bu yöntemler ile saç derisi beslendiği ve nemlendiği için saç köklerinin çıkmasını hızlanır, saç kaybına neden olan sorunların ortadan kalkması sağlanır. Özellikle saç ekimi sonrası ekilen saçların tutunmasına ve daha hızlı çıkmasına destek verir.

Saç dökülmesinden kurtulmak için harekete geçin!

Saç sağlığını korumak isteyen, saç dökülmesine karşı erkenden önlem almak isteyenler de dahil olmak üzere herkes bu tekniklerden faydalanabilirsiniz. Alanında uzman bir cerrah ya da dermatologdan destek alabilirsiniz.

Ne de olsa saçlar yerde değil, başınızda güzel değil mi : )

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html