Sabahları Kolay Uyanmanın Yolları

2 dakika okuma süresi

Sabahları Kolay Uyanmanın Yolları

Siz de sabah alarmı sürekli erteleyenlerden misiniz? O halde yazımıza bir göz atın deriz..

Akşamları hangi saatte yatılırsa yatılsın sabahları alarm hep ertelenir. Kalkıp işe gitmek resmen bir işkenceye döner. 5 dakika daha derken iş hayatının acı gerçekleriyle karşılaşırsınız. Gönül isterdi ki istediğiniz saatte kalkıp yapabileceğiniz bir işiniz olsun.

Yapılan araştırmalara göre sabahları erken kalkmada zorlanmayan insan tipi sadece %10. Uykuyu seven ve sabahları kalkmak için kolay yollar arayanlar ise bu dilimin %90 kesimini oluşturuyor. Görünen o ki genel olarak uyumayı seviyoruz. Ancak iş bakımından buna bir çözüm bulunması şart gibi.

İşte sabahları uyanmayı kolaylaştıracak ve daha keyifli hale getirecek olan yollar:

Anahtarım, cüzdanım nerede sorularına son verin

Zor kalkılan sabah uykusuna birde anahtar, cüzdan girince işler daha da karışır. Bunun önüne geçmek için anahtar, cüzdan ve kişisel eşyalarınızı bir arada tutun. Böylelikle hem sabahları aramak zorunda değilsiniz hem de daha fazla uyuma imkanı bulabilirsiniz.

Kahvaltıyı atlamayın

Çoğu çalışanın yaptığı en büyük hatalardan biri sabah kahvaltılarını ertelemektir. Ancak sabah kahvaltısı hem sağlık açısından hem de enerjinizi toparlamak açısından önemlidir. Gözünüzde büyüyebilir ancak küçükte olsa bir öğün oluşturun.

Kafeini görmezden gelmeyin

Sabahları en iyi uyanma yollarından biri kahvedir. Çoğunun neredeyse olmazsa olmazıdır. Bu nedenle kafeini görmezden gelmeyin ve uyanmanıza bakın. Hatta bu konuda vakit kaybetmemek için ilk kalktığınızda kahvenizi hazırlamaya başlayın. Ancak fazlası zararlı olduğundan dolayı kahve içmeyi abartmayın deriz.

Sabah duşu alın

Gün boyu enerjik hissetmek istiyorsanız sabah duşunu es geçmeyin. Planlı olmanın ve yeni fikirler düşünmenin yolu sabah duşundan geçiyor. Sabahları her ne kadar zor olsa da uyanmaya birebirdir.

Alarm sesinizi doğru seçin

Aslında sabahları uyanmanıza en büyük yardımcı olan şey alarmınızdır. Bu nedenle sizi heyecanlandıran ve uyanmanıza yardım edecek tarzda alarm seçmenizde fayda var.

Siz sabahları uyanabiliyor musunuz?

Tüylenen Kazakların Temizlenmesi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html