Rüya ve Yaşanan Hayat Arasında Bağlantı Var mı?

2 dakika okuma süresi

Rüya ve Yaşanan Hayat Arasında Bağlantı Var mı?

Gördüğünüz rüyaların yaşanan hayatla ilgili bağlantısı olup olmadığını yazımızdan öğrenebilirsiniz!

Rüya insanoğlunun yaşadığı en gizemli olaylardan biri. Bazen gördüğümüz bir rüyayı aynen yaşar, bazen yaşadığımız bir olayı rüyamızda görür, bazen de bambaşka dünyalarda dolaşırız. Rüyalarda görülen şeyler semboldür. Sembollerin bir manası vardır ve yorumlanması gerekir.

Rüya ve Yaşanan Hayat Arasında Bağlantı Var mı?

Rüya ve yaşanan hayat arasında bağlantı var mı? Diye düşünen Roma kralları rüyaların tanrılardan gelen mesajlar olduğuna inanarak, rüyalarına çok önem vermiş hatta Roma Senatosu tarafından yorumlatılmış ve tabir ettirilerek analiz ettirilmiş.

Hz. Yusuf(a.s)’un rüya tabiri yaptığı İslam âlemi tarafından da biliniyor. Bazı mucitlerin yeni buluşlarını rüyalarından esinlenerek ürettikleri de yer alan bilgiler arasında.

rüya

Rüyada Tanıdığımız Simalar Vardır

Rüyada yalnızca bildiğimiz simaları görmemiz, rüya ve yaşanan hayat arasında bağlantı var mı? Sorusuna cevap olabilir. İnsan hayatı boyunca milyonlarca sima görür ve bunların bazılarını unutur. Rüyamızda tanımadığımızı düşündüğümüz yüzler görüp unuttuğumuz simalardır aslında.

Bazen anlık bir şey yaşarız ve “Ben bunu daha önce yaşamıştım” diye bir his kaplar içimizi. İşte bu yaşadığımız da rüyamızda yaşayıp unuttuğumuz olayın aynı haliyle yaşandığında kişi tarafından hatırlanması. %18 ve %36 oranında insanların en az bir kere yaşadığı bu olayları, bazıları dejavu olarak bazıları ise rüyaların geleceği göstermesi şeklinde yorumlar.

rüya

Rüyalar Kişinin Psikolojini Yansıtır

Birçok ilim adamı rüyaların iç süreçlerimizin bir yansıması olarak kabul eder ve bize bizden gelen mesajlar olarak görür. Rüyalarda görülen nesneler gerçek hayattaki psikolojimizin sembolüdür. Örneğin bir kişinin rüyada öldüğünü görmek gerçek hayatta onu hayatınızdan çıkarma psikolojisinin yansıması olarak yorumlanır.

Rüya ve yaşanan hayat arasında bağlantı var mı? Evet, rüyalarda görülen sembollerin hayatımızda yansımalarını görmemiz kanıt olabilir. Ayrıca rüya görüldüğü sırada dışarıdaki bazı sesler uykumuza girer ve sanki rüyamızın bir parçası gibi görmeye devam ederiz.

Rüyanızda gördükleriniz gerçek oluyor mu?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html