Ruj Seçimimizi Neye Göre Belirlemeliyiz?

2 dakika okuma süresi

Ruj Seçimimizi Neye Göre Belirlemeliyiz?

Ruj seçimimizi yaparken birkaç etkeni göz önünde bulundurmalıyız. Bunlardan en önemlisi ten rengimizdir.

Güzel bir duş ardından mis gibi oldunuz ve en sevdiğiniz kombininizi yaptınız. Ufak tefek dokunuşlarla makyajınızıda tamamladınız ama birşeyler eksik yada tam istediğiniz gibi değil.Elbette dudaklarınız.Bunun için yapmanız gereken çok basit. Size en uygun ruj rengini bulun. Önemli bir ressamın tablosuna attığı imza neyse,Özenli bir hazırlıktaki son dokunuş ruj renginizdirde odur işte.Tüm çabanızı zirveye oturtan, evet işte bu dedirten şey tam olarak ruj renginizdir.

Ruj Seçimimizi Neye Göre Belirlemeliyiz?

Ruj seçimimizi yaparken birkaç etkeni göz önünde bulundurmalıyız. Bunlardan en önemlisi ten rengimizdir. Sıcak, soğuk ve nötr ten tonlarından birine sahip olmanız, kullanacağınız rujun rengini etkilemektedir. Peki ama ten tonumu nasıl belirleyeceğim diyorsunuz sanırım. Bunun için özel bir çaba sarfetmenize gerek yok aslında.Kullandığınız ruj kendini ele verebilecektir. Aslında hayatın rutin akışı içerisinde mutlaka denk geliriz ‘’ bu bana olmadı, bu bana gitmedi, yakışmadı ,, vs diye.Anlatmak istediğimde tam olarak bu aslında.Teninize uyum sağlamayan ruj zaten dudaklarınızda eğreti duracaktır.

ruj

Ruj seçimizdeki diğer en önemli etken ise makyajımızla gireceğimiz ortamdır. Dudaklarımızda ıslak ıslak, kan kırmızı bir ruj ile gündüz oldukça resmi iş toplantılarına katılmak sizi sandığınız şıklıktan uzaklaştıracak, aksine abesle iştigal bir duruma düşürecektir. Yine akşam şık bir davete sade bir parlatıcıyla katılmak asaletinize gölge düşürecektir. Bunun yanısıra kullandığınız rujun rengi makyajınızın tamamına görede şekillenmektedir.Örneğin pembe pembe allıklarla kırmızı ruj kombinlemektense bronz bir tende kırmızı ruju denemeniz faydanıza olacaktır.

ruj

Moda ve Ruj Seçimi

Aslında her ne kadar moda beni yönlendiremez tarzı bir düşünceye sahip olsakta, belkide çağımızın bir gereği olarak moda akımları bizi alttan alttan işlemektedir.Bunun olumlu ve olumsuz yönleri tartışmaya açık olsada ruj konusunda da her geçen gün çeşitlilik ve seçenek artmaktadır.Sizin yapacağınız şey bu çeşitlilik arasında yukarda saydığımız diğer özellikleride planlayarak size en uygun ruju bulun.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html