Ruh sağlığı için bol bol dedikodu

2 dakika okuma süresi

Ruh sağlığı için bol bol dedikodu

Dedikodu yapmanında usulleri var! Kimseye zarar vermeden ya da kimseyi zor durumda bırakmadan sadece eğlence amaçlı sohbet edecekseniz işte o usuller!

İnkar etmemeliyiz dedikodu sosyalleşmenin temel adımlarından biri hayatımızda. Ailemizle,akrabalarımızla ve arkadaşlarımızla sohbetlerin genel tavrı olmuş durumda.

Kimsenin kötülüğüne sebebiyet vermedikçe de aslında çok da zararlı değil! Bilgi alışverişi yapmak olarak gördüğümüzde bilimsel açıklamalar diyor ki ruh sağlığımıza iyi geliyormuş! 

Dedikodu yapmanında usulleri var! Kimseye zarar vermeden ya da kimseyi zor durumda bırakmadan sadece eğlence amaçlı sohbet edecekseniz işte o usuller! Daha İyi Yaşam sizin için derledi;

 1. Dedikodu küçük bile olsa hızla yayılıp büyüyebilir. Hem hakkında konuşulan kişi hemde siz zor durumda kalabilirsiniz. Dolayısıyla çok güvendiğiniz bir arkadaşınızla bilgi alışverişinde bulunmanızı öneririz.
 2. Kimin hakkında konuluyor olursanız olun küçük detaylarla konuyu şekillendirin. Çok özel ya da başkalarının duymaması gereken konuları eğlence haline getirmeniz yanlış bir tutumdur.
 3. Hem özel hem olumlu haberlerden anında haberin olması en güzel yanlarından biridir. Örneğin en yakın arkadaşın hamile ve bunu kimse bilmiyor mu? Mutluluk paylaştıkça çoğalır! Arkadaşlarının özel anlarına ortak olabilirsin.
 4. Özellikle iş hayatında kaynayan dedikodu kazanlarına dikkat! Kimsenin saç şekli ya da giyimi üstünden değil de daha çok iş bilgileri konusunda bilgi alışverişi hiçte kötü bir şey sayılmaz. Aksine kariyer başarınıza katkıda bulunduğu durumlar bile olabilir!
 5. Dedikodular belli bir grupla ve belli bir sınır içinde kaldığı takdirde yararlı pozisyona geçiyor. İnsanların bilinmeyen yönlerini bilmek onları daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
 6. Dedikoduyu kiminle yaptığınız çok  önemli! Mesela gerek rekabet duygusundan gerek tecrübe olarak görülmesinden kaynaklı bir kadına bir kadınla ilgili bir sır verdiğinizde yayılma oranı çok yüksek! Araştırmalar her iki cinsin de kendi hemcinsleri hakkındaki haberlere daha fazla kulak kabarttığına dikkat çekmekte. Bir kadınla ilgili dedikoduları bir erkeğe bir erkekle ilgili detayları da bir kadına anlatmak sırrınızı güvende tutacaktır!

Bu 6 altın kuralı dedikodu rehberiniz edinmekten çekinmeyin! Ve eğlenmek için kimseyi kırmayıp ve küçük duruma düşürmemek için özen gösterin. Empati kurmak çok işinize yarayacak!

Ruhsal Mutluluk İçin Meditasyon!

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html