Röfle, Balyaj ve Gölge Farkları?

2 dakika okuma süresi

Röfle, Balyaj ve Gölge Farkları?

Saçlarınıza belki yıllardır bu işlemi uyguluyorsunuz ama tam olarak röfle, balyaj ve gölge arasındaki farkları bilmiyorsunuzdur.

Kadınların en değerli parçası saçlarıdır. Konu saçlarsa güzel olacak olan her uygulama yapılabilir. Bakımlı ve güzel görünen saçlar her zaman özgüvenli hissettirir kişiyi. Saçlar güzelleşmek adına bir çok aşamadan geçer. Röfle, balyaj ve gölgede bunlardan bazılarıdır.

Röfle, balyaj ve gölge işlemlerinin temeli aynıdır ancak birbirinden ayrılan noktaları vardır. Çoğu kadın bunların isimlerini karıştırabilir. Şimdi sırayla bunların ne olduğunu inceleyelim ve netleşelim. Yazı bittiğinde bu kavramlarla ilgili artık kafa karışıklığınız kalmayacak.

Röfle nedir?

Röfle saçlarda farklı ton uygulamasıdır. Doğal saçınıza bir ile altı ton arası bir renk ton uygulamasıdır. Bu uygulamada saçların tamamı uygulanmaz. Saçlar parça parça boyanır. Bu uygulamanın amacı saça dolgunluk ve parlaklık kazandırmaktır. Röflenin 5 çeşidi vardır.

Bu çeşitler; meç,adı degrade diye geçen bizim gölge diye bildiğimiz uyulama,palet röfle,balyaj ve röflenin kendisidir. Röfle açık tenlilerde daha hoş gözükür. Esmerler ise saç renklerini kırmak için kullanırlar.

Saçınıza yapılan röfle uygulamasını korumak için 3-4 ayda bir tekrarlamalısınız. Böylece parlaklığını korumuş olursunuz. Röfleli saçların bakımı kolay değildir. Saçınıza ekstra nem takviyesi yapmanız gerekebilir.

Balyaj nedir?

Balyaj röflede olduğu gibi saçların aralarına yapılan bir uygulamadır. Yada saçın sadece uç kısımlarına yapılabilir. Saça ışıltı ve doğallık kazandırmak adına yapılır ve kadınların sık tercih ettiği bir çeşittir. Balyaj krepe ile yapıldığında krepe balyaj yapılmış olur. Daha kalın parçalar halinde saçın dibinden ucuna doğru karışık bir biçimde uygulanırsa bu işleme de papatya balyaj deniliyor.

Gölge nedir?

Gölge saç tonunun açılması işlemidir. Saç isteğe göre 2-3 ton açılabilir. Gölge işleminin farkı ince yapılar halinde yapılmasıdır. Röfle saçı daha dolgun ve kişiyi yaşından daha büyük gösteren bir etki yaratır. Gölgeyi esmer ve buğday tenli kişiler daha çok kullanır. Açık tenli kişilerin kullanmasını çok fazla önermiyoruz.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere Röfle, balyaj ve gölge üçlüsü hakkında bilgi verdik. Peki sizin favoriniz hangisi?

Kedi Makyajı Nasıl Yapılır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html