Renk Eşitleyici Makyaj Nedir?

2 dakika okuma süresi

Renk Eşitleyici Makyaj Nedir?

Cildinizde bariz renk eşitsizlikleri varsa renk eşitleyici makyaj uygulayarak görünümünüzü iyileştirebilirsiniz!

Cildinde renk eşitsizliği olan kadınlar, pürüzsüz ve tek renk cildin ne kadar önemli olduğu iyi bilir. Bazı zamanlarda sadece allık ve rimel sürmek yeterli olmayabilir. Özellikle hasta, uykusuz ve yorgun olunan zamanlarda gözaltları mor, göz kenarları ise kırmızı görünür. Bu tarz durumlar karşısında yapılan en doğru makyaj renk eşitleyici makyajdır diyebiliriz.

Renk Eşitleyici Makyaj Nedir?

Renk eşitleyici makyaj için pek çok örnek verilebilir. Örneğin ciltte oluşan kırmızılıkları nötrlemek için kullanılan yeşil renkli kapatıcılar. Yüzde oluşan güneş yanığı ya da kızarıklıkları yeşil renkli kapatıcılar sayesinde ten rengi görünümüne kavuşabilir. Bu kapatıcı sonrası ihtiyaç duyulursa tekrardan fondöten sürülebilir.

renk

Sarı cilt lekelerini kamufle etmek için mor renk en ideal renk. Özellikle lila ve mor tonları yorgun ve solgun günlerin kurtarıcısı olabilir. Bu tonlar uygulandığı zaman bir anda sağlıklı, dinç ve dinamik bir görüntü ortaya çıkar. Göz çevresi aydınlatmak için tercih edilen renkler arasında pembe ve somon tonları yer alır.

Özellikle gözaltında oluşan koyu renkli halkaların kapatılması için pembe kapatıcılar en ideal renkler arasında. Renk eşitleyici makyaj nedir? Sorusuna cevap olarak tek dokunuşta tüm yorgunluğu gizleyen bir mucize diyebiliriz.

Mor gözaltı probleminin en güzel tamamlayıcısı olan sarı tonlarındaki kapatıcı ile gözaltında oluşan morlukları gizleyebilmek mümkün. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise kapatıcının ne şekilde uygulandığı.

En ideal uygulama için makyaj süngerinin kullanılması gerekir. Tampon hareketlerle yüze uygulanan kapatıcı sayesinde kızarıklıklardan kurtulmak mümkün. Kapatıcıyı sürdükten sonra transparan pudra ile sabitleyip uzun süre bu makyajı kullanmak mümkün.

Renk eşitleyici makyaja kısaca cevap vermek gerekirse; bu makyaj ciltteki tüm kusurların gizlenmesi sağlayarak, cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur diyebiliriz.

Renk eşitleyici makyajı denediniz mi? 

Pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için "Bronz Makyajın" büyüsüsüne kapılabilirsiniz!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html