Regl Sancısına Son!

2 dakika okuma süresi

Regl Sancısına Son!

Regl dönemini zor atlatanlar için regl sancısına son veren öneriler! Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Her ay yaşadığınız regl ağrınız çok mu sancılı geçiyor? Daha İyi Yaşam, sizler içinde evde yapılacak pratik yöntemler ile regl ağrınızı azaltmanın yöntemlerini derledi. 

Regl Ağrısına Son! 

Her ay düzenli olarak gerçekleşen regl ağrınız içi uygulayabileceğiniz yöntemler: 

Bitkisel Çözümler 

Nane ve biberiye yağları ile yumurtalık ve karın bölgenize masaj uygulayarak ağrınızı azaltabilir hatta regl sancınız hafif ise ağrınızı kesebilirsiniz. Zeytinyağı nane yağı ve biberiye yağını bir kapta karıştırıp tampon hareketler ile ağrı bölgenize uygulayarak regl sancınızı azaltabilirsiniz. 

regl

Karanfil Çayı 

Karanfil çayını ister sıcak suya 4-5 adet karanfil atarak isterseniz de karanfili kaynatarak içebilirsiniz. Doğal bir ağrı kesici olan karanfil regl ağrınızı kesmede size çok yardımcı olacaktır. Karanfiln regl sancısı kesmesinin yanında stres atıcı, rahatlatıcı ve uyku getirici özellikleri olduğunu da unutmayın. Regl döneminizde tüketebileceğiniz bu çayı her gün düzenli olarak 1 fincan içtiğinizde regl döneminizdeki ağrı hafifleyecektir. 

regl

Kıyafet Seçimi 

Regl dönemini sancılı geçirenler için kıyafet tercihi bol ve sıcak tutacak kıyafetlerden yana olmalıdır. Günlük hayatta giymediğiniz polar ve ipek çorapların en kalınlarını regl döneminizde giyerek ayak bölgenizi sıcak tutabilirsiniz. Bu süreçte sizi sıkmayacak aksine rahatlatacak kıyafetler giyin. Skinny jeanler ve taytlara biraz ara verin bunun yerine pijama ya da bol eşofmanlar tercih edin. Bu seçim regl sancınızı arttırmayacaktır. 

regl

Su Torbası 

Su torbası, regl ağrısını azaltmak için kullanılıyor peki ama nasıl kullanılmalı hangi bölgeye tutulmalı? Biliyor musunuz? 

Su torbasının regl ağrısını azaltmadaki en kesin çözümü bel ve ayak bölgelerinize uygulamanız. Bir yatak ya da kanepeye uzanarak bel bölgenize uygulayacağınız su torbası kan dolaşımını hızlandıracağı için regl sancınızı azaltacaktır. Aynı şekilde ayak bölgesine uygulanan sıcak su sinirleri uyaracağı gibi kan dolaşımınıza da yardımcı olacaktır. Bu yüzden regl dönemlerinizde sıcak su torbanızı bel ve ayak çevrenize koymanızda yarar var.  

Ancak unutulmamalıdır ki su sıcak olduğu için cildinizi yakma tehlikeniz var bu yüzden regl dönemlerinizde suyun hafif ılımasını bekleyin ve torbanın ağzını sıkı kapattığınıza emin olun. 

regl

Yürüme

Regl döneminde hareket etmek oldukça güç olsa da açık hava yürüyüşleri yaparak derin nefesler aldığınızda vücudunuzun ihtiyacı olan oksijeni alabilirve kan dolaşımınızı hızlandırarak ağrınızı azaltabilirsiniz.

regl

Sizin kendinize has bir regl sancısı kesici formülünüz var mı? Bizimle paylaşın :)

Adet Periyodumuzun Düzensiz Olduğunu Nasıl Anlarız ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html