Ramazan’da Dengeli Beslenme İçin 4 Tüyo

1 dakika okuma süresi

Ramazan’da Dengeli Beslenme İçin 4 Tüyo

Ramazan’da oruç tutarken halsizlik, yorgunluk, baş dönmesini sık yaşıyorsanız sizler için derlediğimiz dengeli beslenme için 4 tüyomuzu uygulayın!

Ramazan başladı ve oruçlar tutulmaya başladı. Peki ya fiziksel durumunuz ne alemde? Tahmin ediyoruz ki baş ağrısını, halsizliği ve yorgunluğu derinden hissediyorsunuz. Bunların sonucunda da haliyle sinirlilik mutlaka olur.

Daha İyi Yaşam olarak Ramazan’da oruç tutarken bu sorunları en aza indirmek için sizlere süper 4 tüyo hazırladık. Haydi bakalım bir göz atalım..

Ramazan’da Dengeli Beslenme İçin 4 Tüyo

Medical Park Fatih Hastanesi’nden Dahiliye Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Burcu Raylaz, Ramazan’da dengeli beslenme tüyolarını paylaştı.

Ceviz Tüketin

Ramazan ayında dengeli beslenmek şart! Oruç tutarken hissettiğiniz yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı sonrası oluşan sinirlilik halini ortadan kaldırmak için kalp dostu olan cevizi mutlaka tüketmenizi öneriyoruz.

Sofrayı Tadımlık Kullanın

Biliyoruz ki tüm günün açlığıyla her şeyi canınız çekmiş ve sofrayı donatmış olabilirsiniz. Tüm hazırladıklarınızı yiyemeyeceğinize göre sofrayı tadımlık olarak kullanın. Sadece sevdiğiniz yiyecekleri tabağınıza alın.

Baklagil Ağırlıklı Beslenin

Oruç tutarken yaşadığınız açlık hissini en aza indirmek için kuru fasulye, nohut, mercimek, bulgur ile yapılan yemek çeşitlerini mutlaka tüketmeye çalışın.

TV Yerine Yürüyüş Yapın

İftardan sonra en büyük hallerinizden biri yatıp TV karşısında biraz kestirmek olabilir. Ancak bunun yerine biraz yürüyüş yapıp sindiriminizi hareketlendirmeniz daha faydalı olabilir.

Ramazan ayında dengeli beslenmek için sizin önerileriniz neler?

Nasıl sağlıklı beslenmeliyim?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html