Rahat Bir Doğum İçin Neler Yapılmalı?

2 dakika okuma süresi

Rahat Bir Doğum İçin Neler Yapılmalı?

Eminiz her anne adayının hayali rahat bir doğum yapmak. Peki ya rahat doğumun sırrı ne?

Anne olmak her kadının en büyük hayali. Anne adayları ilk gebeliklerde tecrübesiz oldukları için gerekli bilgileri kitaplardan ve çevresindeki annelerden edinmeye çalışırlar. Rahat bir doğum için neler yapılmalıdır hususunda anne adayı hamileyken hatta hamile kalmadan önce bir takım ince noktalara dikkat eder.

Rahat bir doğum için en başta fiziksel, ruhsal ve ekonomik olarak hazır olmak gerekir. Ardından doğru doktor ve doğru hastane seçimi önemli. Hastanenin eve yakın bir lokasyonda olması da önemli çünkü ani durumlar karşısında erken müdahale için hastanenin yakın olması gerekir.

doğum

Rahat Bir Doğum İçin Neler Yapılmalı?

Egzersiz Yapmak

Hamilelik sürecinde yapılan nefes ve gevşeme egzersizleri sıkıntılı durumların daha kolay atlatılmasına sebep olur. Yapılan egzersizler doğumda kasların daha rahat çalışmasını sağlayarak doğum sürecinin daha kolay geçmesini sağlar. Hamilelik süreci oldukça hassas bir dönem olduğu için anne adayını konuşmalarıyla olumsuz yönde etkileyecek kişilerden uzak durması önemli.

Rahat bir doğum için neler yapılmalıdır sorusuna cevap olarak babanın da doğuma girmesini ekleyebiliriz. Günümüzde pek çok hastanede doğumlara babalarda alınmakta bu şekilde anne adayı psikolojik olarak kendini daha iyi ve güvende hisseder.

doğum

Sağlıklı Beslenme

Hamilelik dönemimde önemli noktalardan biride sağlıklı beslenme. Bebeğin sağlıklı gelişimi için protein ve vitamin açısından zengin besinlerle beslenmek, işlenmiş hazır ve paket ürünlerinden uzak durmak, yiyeceklerdeki tuz oranını azaltmak, çay demir eksikliğine sebep olduğu için özellikle yemeklerle birlikte tüketilmemesi gerektiği uzmanlar tarafından söyleniyor.

Ayrıca rahat bir doğum için neler yapılmalıdır listesine lavanta ve portakal çiçeği yağlarını da ekleyebiliriz. Bu yağlar doğum sırasında kişinin rahatlamasına ve sakin olmasına yardımcı olur. Ahududu çayı rahmin açılmasına yardımcı olduğu için tüketilmesi öneriliyor.

Rahat bir doğum için sizin deneyimledikleriniz neler?

Hangi Doğum Yöntemini Tercih Etmeliyim? Diyorsanız yazımız size fikir verebilir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html