Pürüzsüz Bir Cilt İçin Gece Maskeleri

2 dakika okuma süresi

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Gece Maskeleri

Cilt maskeleriyle uğraşmak çoğu zaman zor olsa da güzellik için her şeye değer diyoruz! İşte sizi pürüzsüz bir cilde kavuşturacak gece maskesi tarifleri..

Güzellik uğruna ameliyattan, estetiğe kadar tahmininizden de öte şeyler yapılıyor. Ancak ben bıçak altına yatamam daha doğal yollarla güzelleşmek istiyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre! 

Cildinizin her zamanki canlılığını korumak ve kusursuzlaştırmak için düzenli olarak cilt maskeleri yaptırmanız gerekiyor. Yoğun geçirilen günlerin ardından yıpranan cildinizin de bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Cilt bakımında en iyi geri dönüşü alabilmek için yapacağınız tüm maske uygulamalarını gece yapın. Araştırmalara göre gece yapılan cilt maskeleri daha verimli sonuçlar veriyor. Bildiğimiz üzere vücudumuz geceleri kendini yenilemeye alıyor.

Bilgisayarların kendisini güncellemesi gibi bir şey diyebiliriz ;) Vücut kendisini yenilemeye aldığında doğal olarak cildimizde o dönüşüme katılıyor. Kan dolaşımındaki artış, hücrelerin ve cildin yenilenmesi durumu gece saatlerinde devreye girdiği için gece yapacağınız maske daha faydalı.

Akne nasıl tedavi edilir?

"11 yıldır sağlık programı hazırlayıp sunan deneyimli sunucu Meltem Şarkışlalı güzellik, bakım, sağlık ve estetik konularında merak edilen soruları Kadınlar Kulübü TV için yanıtlıyor."

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi doğal yolla pürüzsüz bir cilde kavuşmak istiyorsanız size önereceğimiz gece maskesi tariflerimiz şu şekilde;

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Gece Maskeleri

Bal maskesi tarifi

Özellikle kış aylarında soğuk havanın ciltte oluşturduğu tahribatı gidermek için çok etkili bir maske. Bal maskesinin içeriğinde bal, avokado ve E vitamini bulunuyor. Cildinizi pürüzsüzleştiren marifetli bal oluyor, yüzünüzdeki kırışıklıklarla savaşan E vitamini, avokado ise yüzünüzün nemlendirilmesi görevinde. Bu mucize üçlüyü maske haline getirmek için güzelce karıştırın ve yüzünüze sürün. Yastığınıza sürülmemesi için üzerine bir bez serin. Sabah kalktığınızda yüzünüze uyguladığınız maskeyi ılık suyla güzelce yıkayın. İşte bu kadar! 

Sivilce ve akneyle savaşan gece maskesi tarifi

Evde rahatlıkla bulacağınız bu iki malzemeyle sivilce ve aknelerinize elveda diyebilirsiniz.  Müthiş ikili oluşturan maske malzemeleri; Yeşil çay ve patates.

Patatesi blendırla çektikten sonra üzerine demlenmiş yeşil çayı ekleyin. Ardından ise pamukla yüzünüze güzelce sürün ve kurumasını bekleyin.  Sabah uyandığınızda yüzünüzü güzelce yıkayın.

Sizin gece maskesi için önerileriniz neler? 

Peeling Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Cilt Bakım ve Masaj Terapisti Esra Kürtünlü, peeling yaptırmanın faydalarını Kadınlar Kulübü TV izleyicileri için anlatıyor!

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • 2
  emoji
 • 3
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html