Profil Fotoğrafınızı Değiştirin

2 dakika okuma süresi

Profil Fotoğrafınızı Değiştirin

Profil fotoğrafı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Belki de fenomen olma yolu bu detaylardan geçiyor :)

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile profil fotoğraflarına her zamankinden daha çok önem verilmeye başlandı. Peki siz profil fotoğrafı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Profil Fotoğrafı Seçerken Dikkat!

profil fotoğraf

Profil Fotoğrafınızı Ortalayın

Profil fotoğrafınızı seçerken tam ortası kısmında kendi yüzünüzün olmasına özen gösterin. Fotoğrafın orta kısmında sizin olmanız kişilerin profilinizi gördüğünde odaklanmasına yardımcı olur. Profil fotoğrafınızı bu bağlamda seçerken anınızda arkadaşlarınız ve evcil hayvanlarınız olmamasına özen gösterin. Profil fotoğrafınızda kişiyi etkileyen ve gözleri kameraya odaklanmış bir “siz” olmanız oldukça önemli :)

profil fotoğraf

Profil Fotoğrafınızda Kendinizden Bahsedin

Yaptığınız spor, giyim tarzınız, gittiğiniz yabancı ülkeler, tatil anlayışınız, en sevdiğiniz yemek ya da sahip olduğunuz o hobi. Bunlardan herhangi birini profil fotoğrafınıza kendiniz ile birlikte sığdırarak kendiniz hakkında ipuçlarını karşı tarafa vermiş olursunuz. Fotoğraflarınızı dijital efektler ile süslemekte ise görsel bir zevkiniz olduğunu karşınızdaki kişiye yansıtacaktır.

profil fotoğraf

“Selfie"lere Elveda

Selfie devrinin kapanması ile birlikte bir başkasının çektiği o doğal fotoğraf, profil fotoğrafınız olma adayı olmalı. Böylesi çok daha doğal ve ilgi çekici! Emin olabilirsiniz…

profil fotoğraf

Profil Fotoğrafında Renk ve Yazı

Elinizdeki yeşil kahve fincanı ve aynı tonlardaki yeşil kazak ile yakaladığınız o poz oldukça dikkat çekici olabilir. Profil fotoğrafınıza grafik tasarım unsurları yerleştirmek istiyorsanız ise adınıza özel bir font ile tüm fotoğrafınıza çerçeve yapabilirsiniz. Profil fotoğrafınızı illüstrasyon haline getirmek ise yine iyi bir tercih olacaktır.

profil fotoğraf

Farklı Olun!

Herkesin gittiği o partiden ya da etkinlikten bir fotoğraf paylaşma fikrini unutun. Herkes ile aynı şeyleri yapıyor olmanızda bir sıkıntı yok ancak herkes ile benzer fotoğrafı paylaşmanız akılda kalıcılığınıza azaltacaktır. Profil fotoğrafınızın akılda kalıcı olması için herkesin renkli bir fotoğraf paylaştığı dönemde siz siyah-beyaz bir efekt kullanmayı tercih edin.

profil fotoğraf

Snapchat ve Instagram Filtrelerini Unutun

Profil fotoğrafınızı seçerken köpek efektleri vb. görsel efektlerden kaçının. Hem ideolojik hem de görsel açıdan yapılan bu filtreler suratınızı tam yansıtmamanıza ve sıradan bir profil olduğunuza kanaat getirecektir. Siz, siz olun, efektlerden kaçının!

 

Siz profil fotoğrafı seçerken neye önem veriyorsunuz? Bizimle paylaşın :)

Editörün Seçimi: Instagram fenomenleri ve sırları Daha İyi Yaşam'da!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html